Lwówek Śląski: 20 tysięcy złotych za bankiet dla VIP-ów

38
4927
zdjęcie poglądowe

Całkiem sporo VIP-ów na bankiet zaprosiła burmistrz Lwówka Śląskiego Mariola Szczęsna. Koszty imprezy ponieśli podatnicy.

 

Bankiet dla VIP-ów z okazji otwarcia Lwóweckiego Lata Agatowego to w Lwówku Śląskim już tradycja. Aczkolwiek w ostatnich dwóch latach te imprezy się nie odbywały, bo nie odbywało się też i LLA. Jednak w tym roku, po powrocie święta mieszkańców lwiego grodu powrócił także i bankiecik.

W dniach od 15 do 17 lipca 2022 roku w Lwówku Śląskim odbywało się Lwóweckie Lato Agatowe. To po raz pierwszy zorganizowano w nieco innej formie, niż dotychczas. Tegoroczne wydarzenie zostało podzielone. Część wystawowa zlokalizowana była w rynku, atrakcje dla najmłodszych w postaci zjeżdżalni, czy trampolin stanęły na plantach, a karuzele, czy samochodziki ulokowane zostały na stadionie, na terenie gdzie parkują autobusy. Również na stadionie odbywała się część koncertowa. Taki podział nie wszystkim przypadł do gustu. Niezmienna pozostała lokalizacja bankietu, na którym bawią się goście zaproszeni przez burmistrz Szczęsną.

„Świadczenie usług gastronomicznych w zakresie przygotowania i podawania posiłku w czasie trwania XXIII Lwóweckiego Lata Agatowego – VIP”. To nazwa zamówionej przez burmistrz usługi. W tym roku szefowa urzędu imprezę dla gości zaplanowała na ponad sześć godzin. Ta zgodnie z umową z restauracją rozpoczęła się w piątek 15 lipca o godzinie 18:30 i trwać miała do godziny 1:00 już w sobotę 16 lipca. Tak, więc trudno tu mówić o krótkim poczęstunku.

Przekąski, ciasta i napoje. Takie menu zapisano w umowie. W tej nie ma ani słowa o jakichkolwiek alkoholach. Burmistrz Szczęsna już wcześniej zaplanowała sobie zaproszenie 200 gości. W dobie kryzysu to całkiem sporo. Jednak szefowa urzędu nie musiała się martwić, bo za wszystko zapłacili podatnicy.

Restauracja za organizację bankietu wystawiła fakturę na kwotę 20 tysięcy złotych. Jedni powiedzą, że to dużo inni, że bardzo mało. Pytanie jednak, czy nie ma w Lwówku Śląskim pilniejszych potrzeb, niż bankiety?

38 KOMENTARZE

 1. Mogła za te pieniądze opłacić ogrodnika do uporządkowania rabaty kwiatowej ? oraz drugiej bez nasadzeń , a po deszczu cuchnące bajoro. Albo ! uporządkować rondo w parku .

 2. Ludzie nie podniecajcie się tak bardzo to jest normalne że zaprasza się gości przecież to miasto zaprosiło 200gisci za 20 tys to tylko pogratulować że tak tanio

 3. To niecałe 0,0003 tzw. SASINA czyli 70mln wywalonych w makulaturę. Jeśli faktycznie było 200osób to 100zł za osobę nie robi wrażeni bo za byle jaki poczęstunek w restauracji trzeba więcej zapłacić. Podejrzewam że nie tylko zaproszeni goście ale i sponsorzy byli tam uwzględnieni.

 4. Szanowna Pani, to byli Nasi Goście. Pani również przyjmuje swoich gości “czym chata bogata” (mam nadzieje). Kwota? No cóż, mogło być drożej, a mogło być taniej. Proszę Panią o obiektywizm. PS. Proszę mi uwierzyć, że nawet nie wiem jak wygląda Burmistrz Lwówka Śląskiego.

 5. Dzień dobry. Nawet nie wiem jak wygląda Pani Burmistrz Lwówka Śląskiego, ale myślę, że mam prawo stwierdzić, że taka kwota to drobiazg. Patrząc na Lwóweckie Lato Agatowe i jego organizacje to moim subiektywnym zdaniem kwota 20000 PLN to nic wielkiego.

 6. Restauracja jest tylko jedna , Rycerska. Inni nie mają prawa?
  W tym zarzadzie Lwoska przydałby się świeży powiew Organizacji . Zamiast pomagać Matkom z Dziećmj – pomaga się pijakom z wygórowanymi rządaniami . Zamiast tworzyć nowe miejsca pracy z przyszłością idzie się w imprezowanie , relaks. Przyjdzie czas , że nawet emeryci nie będą chcieli tu mieszkać. Bo społeczenstwo do dobrej egzystencji Miasta musi byc zróżnicowane i funkcyjne. Z jednym biznesem Rycerskiej i jedną agroturystyką w Mojeszu Lwówek nie da rady rozwinąć się.

 7. Wszyscy tam są siebie warci od Szczęsnej po cały ten szajs w niższych szczeblach , ciekawe kiedy synek zostanie właścicielem działek na żwirowni a mąż znowu przejmie coś całkiem niespodziewanie. Mariolka wie co robi , kłuje żelazo póki gorące , rodzinka się obłoży w tym całym urzędzie i jakoś karuzela się kręci. Oby tylko nie położyła łapy na wake park we Lwowku śląskim bo jedyne normalne miejsce gdzie jest coś dla ludzi , można przyjsc usiasc w spokoju muzyka gra leżaki za darmo atmosfera wspaniała.

 8. Szanowny redaktorzyno.
  Na takie bankiety zapraszani są wpływowi urzędnicy, wojewodowie, prezydenci a przede wszystkim główni sponsorzy, którzy często sami życzą sobie organizacji takiego bankietu.
  Wiec nie podatnicy płacą.
  Spotkanie na którym znajdują sie tak wpływowe osoby jak prezydenci, wojewodowie i dyrektorzy dużych firm to idealne miejsce na pozyskanie mniejszych lub większych kontaktów, które w przyszłości dla gminy mogą mieć pozytywne korzyści.
  Wystarczy tylko pozytywnie pomyśleć, zaczerpnąć informacji od urzędników a nie szukać dziury w całym

 9. DO ALEXA zgoda ze sa wplywowi ale maja durza gaze placowa to niech sie spasoruja za swoje pieniazki jak zwykly kowalski A SPASORZY SOBIE ODPISUJA SWOJE SPONSOROWANIE I NIC NIE TRACA SWITA GORA

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here