Cudzoziemcy wyłapywani na granicy zachodniej

4
746

Nie widać końca kryzysu na wschodniej granicy Polski. Zasieki nie powstrzymują uchodźców. Ci przekraczają granicę z Polską. Część z nich pogranicznikom udaje się zatrzymać na naszej zachodniej granicy.

 

Tylko w miniony weekend funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali 6 obywateli Syrii, oraz 4 obywateli Afganistanu. Zatrzymani cudzoziemcy, jak się okazało po przeprowadzonej kontroli, przebywali w Polsce bez wymaganych dokumentów i usiłowali niezgodnie z przepisami przekroczyć granicę państwową.

Jak podaje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej dodatkowo funkcjonariusze zgorzeleckiej placówki zatrzymali obywatela Rosji narodowości czeczeńskiej, który pomagał w niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy państwowej obywatelom Afganistanu. Cudzoziemiec za popełnione przestępstwo dobrowolnie poddał się karze 1 roku w zawieszeniu na okres próby wynoszący 3 lat. Za udzielanie pomocy cudzoziemcom w niezgodnym z prawem przekraczaniu granicy zatrzymano także obywatela Gruzji oraz dwóch obywateli Ukrainy.

4 KOMENTARZE

  1. Gruzin i dwóch Ukraińców, szmuglerzy uchodźców już powinni być w swoich ojczystych krajach a ich samochody którymi przemycają ludzi skonfiskowane i uroczyście spalone. To jest wojna hybrydowa z Łukaszenką a na wojnie niestety jak na wojnie.

  2. Ja bym udawał, że ich łapię. Oni chcą na zachód, to niech idą. Może niemcy przestaną p..yć o przyjmowaniu nielegalnych (nazwijmy rzecz po imieniu) imigrantów i o prawożądności. Ostatnia nacja na świecie, która ma prawo nas pouczać w jakiejkolwiek kwesti.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here