Lwóweckie Lato Agatowe i parada motocykli

7
1097

Parasolka, to nieodłączny element wyposażenia uczestników drugiego dnia tegorocznego Lwóweckiego Lata Agatowego. Niemal cała sobota (13.07) stała pod znakiem deszczu, który co chwilę doskwierał uczestnikom zabawy. Zapewne to aura sprawiła, iż jak mówili nam niektórzy z wystawców, iż odnoszą wrażenie, że w tym roku jest nieco mniej gości niż w roku ubiegłym. Wszyscy oni liczą, iż niedziela – ostatni dzień LLA – okaże się handlowym sukcesem.

Agaty ametysty, rubiny, kryształy, … tak wymieniać można by bez końca. W Lwówku Śląskim można znaleźć chyba wszystkie szlachetne i półszlachetne kamienie. Niektóre naturalne, inne poddane obróbce, czy barwieniu. Wszystkie one zapierają dech w piersiach. Oprócz kamieni i sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się również stoiska z biżuterią.

Lwóweckie Lato Agatowe to oprócz kamieni także stoiska z różnościami, na których można kupić niemal wszystko, od słodyczy, przez kapcie, zabawki, po alkohol. Podczas LLA nie zabrakło także stosik z jedzeniem i zimnymi napojami również tymi z %.
Jest także wesołe miasteczko, aczkolwiek w sobotę po południu nie było widać w nim tłumów.

Jednym z ciekawszych wydarzeń Lwóweckiego Lata Agatowego zawsze była parada motocykli, na którą przybywali motocykliści z całej okolicy. Yamahy, Hondy, czy Harley Davidson, ścigacze i krążowniki szos. W tym roku w paradzie udział wzięli także mieszkańcy jadący na klasykach – motorynkach, czy „Komarku”. Błysk chromu, ryk silników i zapach spalin. Niektórych to irytuje, dla innych jest to melodia życia a udział w paradzie jest chęcią podzielenia się z innymi swoją pasją. Tu każdy może przyjść nie tylko pooglądać, ale także porozmawiać z właścicielami motocykli, którzy bardzo chętnie opowiadają o swoich „ukochanych”.

Dla wszystkich miłośników motocykli mamy dobrą wiadomość. Otóż parada podczas Lwóweckiego Lata Agatowego już się zakończyła ale prawdziwa impreza dla motocyklistów jest przed nami. Już w piątek, 19 lipca 2019 roku w Rakowicach Małych koło Lwówka Śląskiego odbędzie się VI Lwówecki Zlot Motocyklowy, na który serdecznie zapraszamy.

Jak było podczas tegorocznego Lwóweckiego Lata Agatowego? Tu opinie są bardzo podzielone. Jedni są zachwyceni, inni mówią, iż dostrzegają coraz mniejszą liczbę wystawców, widzów i uczestników parad – Parady Poszukiwaczy Skarbów oraz Parady Motocykli. Mówią, iż dostrzegają także mniejsze zainteresowanie koncertami. Czy tak jest naprawdę? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Najlepiej przyjechać zobaczy i porównać z latami poprzednimi.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu
z parady motocykli XXII LLA

 

koniecznie przeczytaj
Lwóweckie Lato Agatowe zostało odwołane

7 KOMENTARZE

    • Jada, kolarze i ludzie sie pchaja, pod kola. Pod motocykle sie pchaja, i jak jest rajd samochodowy tez sie pchaja, bo chca, byc jak najblizej. Szok ? Kto to organizuje ? Organizacja super, uczestnicy parady na plus. Zdrowego rozsa,dku potrzeba widzom ( nie wszystkim) bo ci biegali mie,dzy motocyklami zwlaszcza przed kamera,. Pozdro dla Lwowka Sla,skiego.

  1. Najwyższa pora przeprowadzić referendum czy L A powinno odbywać się w rynku czy na przykład na Wzgórzu Kombatantów. Pomyślmy o mieszkańcach bloków przyległych i ludziach schorowanych leżących w szpitalu. Dla niektórych to tylko trzy dni a dla innych aż trzy dnie

  2. Ludzie wiedzą że jest parada, a wchodzą na jezdnię pod koła, bo chcą być bliżej. Masakra. Jak takie bydlątka bez rozumu. A później płacz…olaboga, szybko jechał motorzysta niedobry, bandyta, pirat, do więzienia chama!!!! 🙁

  3. Niestety festiwal w Lubomierzu też odbywa się w rynku. Dla mieszkających w rynku są to aż trzy dni.
    hałas przez całą dobę. Nie da się od niego uciec ani odpocząć w weekend.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here