Kolejne parówki z bakteriami Listeria monocytogenes

0
1510

Parówki dystrybuowane są przez popularną sieć marketów. GIS ostrzega, iż nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie a w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

 

Po ubiegłotygodniowej informacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego o konieczności wycofanie jednej partii produktu pn.: „PIKOK PURE PARÓWKI Z SZYNKI 250 g” ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes, o czym pisaliśmy tutaj, 28 kwietnia GIS poinformował o wycofaniu z obrotu kolejnej partii parówek, tym razem są to: „Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature”.

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w jednej partii produktu „Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature”, 250 g, wykryto bakterie Listeria monocytogenes. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą – tłumaczy Główny Inspektor Sanitarny.

fot.: GIS

Partia jest dystrybuowana przez sieć sklepów Jeronimo Martins Polska S.A. (Biedronka) a została wyprodukowana przez Sokołów SA z terminem przydatności do spożycia do 01.05.2021. Wadliwa okazała się seria C: 09749229, z partii o numerze: 10971.

Tak firma Sokołów, jak i Jeronimo Martins Polska S.A. po otrzymaniu informacji o niewłaściwych wynikach badań natychmiast wszczęły procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu.

Konsumenci pod żadnym pozorem nie powinni spożywać produktu „Parówki z szynki Kraina Wędlin Nature”, 250 g oznaczonego numerem partii i terminem przydatności do spożycia wskazanym w komunikacie. A w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here