Lwóweccy policjanci zabezpieczali zlot motocyklistów

0
1474
fot.: KPP Lwówek Śl.

Policjanci prewencji i ruchu drogowego zabezpieczali zlot motocyklistów, który odbył się w miniony weekend na terenie gminy Lwówek Śląski. Miłośnicy motocykli zebrali się na placu pod Kościołem NMP w Lwówku Śląskim, skąd wyruszyli. na paradę ulicami Lwówka Śląskiego do miejscowości Chmielno. Podczas przejazdu towarzyszyli im, czuwając nad bezpieczeństwem, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę również na motorach. Impreza przebiegła bezpiecznie.

 

 

W sobotę, 1 lipca 2023 roku, już po raz kolejny odbył się zlot motocyklowy. Tym razem wydarzenie miało wyjątkowy charakter z powodu jubileuszu. Ponad 500 motocyklistów z całej Polski uczestniczyło w trzydniowej imprezie. Organizatorem przedsięwzięcia jest lwóweckie stowarzyszenie motocyklowe Leopolis Bikers.

Na uczestników czekało sporo atrakcji i koncertów muzycznych. Imprezie towarzyszyła też parada motocyklowa ulicami Lwówka Śląskiego do miejscowości Chmielno. Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego lwóweckiej komendy oraz Strażnicy Miejscy zabezpieczali trasę przejazdu kawalkady jednośladów.

 

 

Obecność mundurowych z drogówki była również doskonałą okazją do rozmów z uczestnikami zlotu na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas jazdy na motorze. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy cieszyły się też policyjne motocykle i ich wyposażenie.

Podczas imprezy nie odnotowano żadnych wydarzeń, a także przypadków zakłóceń ładu i porządku publicznego.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here