Lwóweccy policjanci podsumowali okres świąteczny

2
1237
zdjęcie poglądowe

Święta Bożego Narodzenia w powiecie lwóweckim minęły dość bezpiecznie. W ich trakcie nie doszło do żadnego poważniejszego zdarzenia drogowego. Natomiast był to niezwykle pracowity czas dla policjantów pionu prewencji. Funkcjonariusze pełniący służbę patrolową w ciągu trzech świątecznych dni podjęli kilkadziesiąt interwencji. Główną ich przyczyną był alkohol.

 

Jak co roku, w czasie trwania Świąt Bożego Narodzenia policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu oraz osób podróżujących przez nasz teren. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz prędkość z jaką się poruszali.

W efekcie tych działań na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego Odnotowano jedynie 6 niegroźnych kolizji. Jeden z kierujących prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających.

Również dla policjantów pionu prewencji był to niezwykle pracowity okres. Funkcjonariusze pełniący służbę patrolową w ciągu ostatnich trzech dni podjęli 65 interwencji, związanych przede wszystkim z nieporozumieniami rodzinnymi, a główną ich przyczyną był alkohol. Policjanci najbardziej agresywnych sprawców interwencji zatrzymywali do wytrzeźwienia.

W ciągu trzech dni policjanci z powiatu lwóweckiego wylegitymowali 475 osób, zatrzymali 5 sprawców przestępstw na gorącym uczynku oraz 4 osoby poszukiwane.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here