Lwóweccy policjanci na szczepieniach

4
1768

Rozpoczęło się szczepienie służb mundurowych, w tym policjantów i strażaków. To ważne, bo dzięki szczepieniom funkcjonariusze zyskają ochronę przed zachorowaniem, a tym samym będą mogli na co dzień pomagać innym. Wczoraj w punkcie szczepień Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej pierwszą dawkę szczepionki przyjęli policjanci z powiatu lwóweckiego, w tym insp. Jacek Bandyk Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim.

 

W środę, ruszyła ogólnopolska akcja szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych: Policji, państwowej i ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei i strażników miejskich.

Dla służb mundurowych z powiatu lwóweckiego wyznaczono punkt szczepień w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze. Aby szczepienia przebiegały sprawnie i nie obciążały medyków, jak również inne szczepiące się grupy osób, wyznaczeni funkcjonariusze przyjęli szczepionkę w wyznaczonych dla nich godzinach.

Zaszczepienie się policjantów, którzy na co dzień podejmują interwencje wobec różnych osób i służą na tzw. “pierwszej linii”, da im poczucie zwiększonego bezpieczeństwa. Jest to ważne nie tylko dla samych funkcjonariuszy, ich rodzin i współpracowników, ale też osób, z którymi mają kontakt i wobec których podejmują czynności służbowe.

Wczoraj jako pierwszy szczepionkę przeciw Sars-CoV-2 przyjął Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim insp. Jacek Bandyk. Szczepieniu poddali się również inni funkcjonariusze z lwóweckiej Komendy Policji, Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim oraz Posterunku Policji w Mirsku, a także strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim.

Mundurowi, którzy wczoraj poddali się szczepieniu zainaugurowali akcję szczepień, dając tym samym przykład innym funkcjonariuszom.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here