Lwóweccy policjanci interweniują w marketach

32
2251
zdjęcie poglądowe (fot. Policja Lwówek Śląski)

Lwóweccy policjanci, jak tłumaczą, interweniują wobec tych, którzy lekceważąco podchodzą do zagrożenia związanego z koronawirusem.

 

Policjanci przypominają, że zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju. Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Zgodnie z zapisami chusty, przyłbice i szalki nie są dopuszczalne.

„Lwóweccy policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej po raz kolejny przeprowadzili działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i interweniują wobec tych, którzy lekceważąco podchodzą do zagrożenia. Przypominamy, że zakrywanie ust i nosa maseczką w przestrzeni zamkniętej jest obowiązkowe.” – przypomina sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji i dodaje

„Do takich miejsc należą m.in. pojazdy komunikacji zbiorowej, sklepy, banki, dworce, zakłady pracy i inne budynki użyteczności publicznej.”

Policjanci wskazują, iż w przypadku naruszenia przepisów wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem mogą nałożyć mandat karny w kwocie do 500 złotych lub skierować wniosek o ukaranie do sądu, a także powiadomić inspektora sanitarnego a kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

32 KOMENTARZE

 1. Po co sprawdzać pozarażają się sami na wzajem i taki będzie koniec ich głupoty,natura sama wyeliminuje słabych a ci co przeżyją nabędą odporność bez szczepienia.

 2. Prawo wtórne nie może stać nad prawem pierwotnym.
  Czyli rozporządzenie nie może stać nad konstytucją. Najwyższy czas to pojąć , bo maski, są bezprawiem.Tylko osoby chore , lub podejrzewane o chorobę muszą nosić maski A nie osoby zdrowe. A policjantom, lekarzom kasa przesłoniła oczy

 3. W pełni popieram działania policjantów- jest przepis więc go przestrzegamy. Czemu debile, które w Polsce nie chcą nosić maseczek zakładają je w Niemczech i pokazują świadectwo szczepienia bez żadnego problemu i komentarza. Dlaczego w Polsce jeździmy jak szaleni po drogach a za granicą nóżka schodzi z gazu. Pewnie obawa przed karami.U nas cwaniakują a jak pracodawcy niemieccy zaczęli żadać szczepień to zaraz zostały oblegany punkty szczepień. Debilom, głupim cwaniakom dużo zdrowia. Bo znam wielu, którzy już zachorowali i chcą się jednak szczepić.

 4. do Orchidea… jak już trzymasz sie konstytucji, to powiedz jak rozpoznać osobę chorą lub podejrzewaną o chorobę a nawet zdrową. Może masz na myśli wprowadzenie oznakowania tych ludzi. ŻENADA…

 5. ludzie obudźmy się!!!! Nie ma takiego obowiązku, maski szkodzą.Jesteśmy poddawani na całym świecie maipulacji, odbiera się nam wolność, za chwilę będzie się ludzi zamykać w obozach. Niemcy Australia, kanada już w tym siedzą. Ludzie to jest inżynieria spolłeczna, zmiekczają nas do Nowego Świata, gdzie nie będziemy mieli nic ( Klaus Szwab, obowiazkowo poczytać) Trwa wojna! Depopulują nas.Ludzie umierają z braku leczenia a nie na srowid. Na calym świecie zmarło do dzzisiaj 2,5 miliona ludzi na srowit. W tym samym czasie zmarlo na inne choroby 45 milionów ludzi. Budzimy się!!!!!

 6. konstytucji nie zna pojęcia „stan epidemii” jakim posłużył się ustawodawca, wprowadzając określone nakazy i zakazy wskazując, że w sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujemy, aby obostrzenia wprowadzone przez RM miały uzasadnienie prawne ich stosowania powinien zostać ogłoszony stan klęski żywiołowej co wynika art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 kwietnia 2002 roku o stanie klęski żywiołowej.

 7. Czas najwyższy zajrzeć teraz do Mirska. Tylko nie miejscowy dzielnicowy , który ma na wszystko wywalone, ale obcy (przyjezdni) Policjanci .
  Walić mandaty jeden za drugim , bo ta swołocz jest tu tak rozluźniona jak guma w gaciach .
  Dino ,Biedra , tu zapraszamy państwo Policjanci .

 8. Kulsony w akcji najpierw razem z sanepidem zamykały firmy teraz zamykają sklepy.
  Wybory za dwa lata zobaczymy bo w czasie wyborów przecież “Wirus już odszedł….” Vateusz Morawiecki

  • No za dwa lata wybory. PO samo nie wygra. Żeby mieć większość połączy się z SLD I może Holownią. A wtedy zgodnie z projektem Czarzastego szczepienia będą obowiązkowe. I dobrze. Wszyscy będą szczęśliwi i będą krzyczeć KONSTYTUCJA, a Tusk odpowie teraz macie demokrację nie jak za PIS.

 9. Mandaty nie mają podstawy prawnej.
  Proszę znaleźć przepis nakazujacy noszenie masek – tylko nie rozporządzenie sprzeczne z konstytucją! Ponadto proszę pokazać badania potwierdzające skuteczność masek w transmisji wirusa. Ja znam tylko takie, które obrazowo przedstawiają brak wplywu. Ponadto należy zauważyć, że wszystkie wprowadzane nakazy, zakazy itp. nie mają umocowania prawnego, które nie lamaloby przepisów nadrzednych. Ci, którzy nawołują do takich czynności mają jakieś dziwne predyspozycje totalitarne a to w kraju tak dotkniętym podczas II wojny jest nie do pomyślenia. Ludzie powinni się w końcu obudzić bo Auschwitz z nieba nie spadło! Sam wirus oczywiście stanowi poważne zagrożenie bo nigdy wcześniej w historii medycyny na zapalenie płuc nie stosowalo się paracethamolu i izolacji! Opamietac w tym kraju to muszą się pseudo lekarze. Jak zamiast biznesu zacznie liczyć się człowiek i jego zdrowie to będziemy mieć jeszcze szansę jako ludzkość…

 10. Tuż obok tych komentarzy macie nekrolog, młodego człowieka przekażcie te swoje wyimaginowane bzdury na temat bezsensownego zasłaniania ust i nosa rodzinie tego człowieka .MASAKRA . Jak policja nie reaguje na maseczki TO PYTACIE GDZIE ONI SĄ ? jak reaguje to PO CO TO ROBI . Istne narodowe szaleństwo .

 11. Dziś niedziela 12.12.2021 jestem o 9,30 w Biedronce koło Lidla.Po chwili wchodzi policjant z policjantką i patrzę jak donośnym głosem przywołują jednego młodego,obgolonego “foliarza”,płaskoziemca”. Widziałem jak poprosili o dowód i coś pisali. Pewnie nie miał nawet maski ze sobą bo wychodził bez maski.Pewnie był bardzo wściekły,że ci policjanci zabierają mu wolność w jego głupim mniemaniu.To mi się bardzo a to bardzo spodobało. Nie będzie mała banda młodych “foliarzy” terroryzować reszty społeczeństwa i zajmować miejsca w szpitalach tylko dla nich a nie dopuszczając w te miejsca ciężko chorych na inne choroby.Wielkie brawa dla tych dziś w Biedronce policjantki i policjanta.

 12. Niech policja skontroluje Biedronkę w rynku w Lwówku a szczególnie ochroniarza którego maska nigdy nieobowiązuje ciekawe dlaczego . Mandat dla ochroniarza i dla kierowniczki się należy za niedopilnowanie .

 13. Mieszkam w Kanadzie od wielu lat i obserwuję postępującą degrengoladę tutejszego społeczeństwa. Obłęd “plandemii” tylko to uwypuklił, ludzie tutaj są po prostu skundleni. Mało kto się wysila na samodzielne myślenie, większość wykonuje najbardziej idiotyczne polecenia, bo “rząd wie lepiej”. Debilizm większości obecnych mieszkańców Kanady jest porażający, ostatni przebój to gostek wyjeżdżający z McSyfa, sam w samochodzie, namordnik na twarzy, ale namordnik odciąga, żeby ugryźć kawałek śmieciowego żarła i zaraz po ugryzieniu, namordnik wraca na miejsce. McSyf jest przeżuwany pod namordnikiem – i o to właśnie chodzi. W społeczeństwach zachodnich, nie ma tradycji walki i oporu przed rządem, który “wie lepiej”. W Polsce jest jeszcze szansa, bo Polacy mają opór we krwi. Oprócz oczywiście, tych polskojęzycznych potomków sołdatów wwiezionych na ruskich tankach, tym nic już nie pomoże…

  • a co może ty jesteś mądrzejszy brawo to spowoduj żeby zniknęła pandemia i koronawirus i niech zmartwychwstaną ci umarli 5 milionów zrobisz to? zrobisz to chłoptasiu?

 14. BRAWO, BRAWO, BRAWO TAKICH KONTROLI JAK NAJWIĘCEJ ALBO WALCZYMY Z PANDEMIA ALBO SOBIE OLEWAMY CI CO NIE PRZESTRZEGAJĄ PRZEPISÓW I CHODZĄ BEZ MASECZEK POWINNI BYĆ BARDZO SUROWO KARANIU PONIEWAŻ ONI ZAGRAŻAJĄ INNYCH I NARAŻAJĄ ICH NA CHOROBĘ LUB ŚMIERĆ NIE MA TU NIC DO TEGO DEMOKRACJA CO MA POWIEDZIEĆ TEN CO JEST ZARAŻANY? TEMU CO NIE NOSI MASECZKI WOLNO? I GDZIE TU JEST DEMOKRACJA? CI CO NIE NOSZĄ MASECZEK NIE ROZUMIEJĄ CZYM JEST DEMOKRACJA, DEMOKRACJA JEST DLA PORZĄDNYCH LUDZI TYCH CO PRZESTRZEGAJĄ PRAWA I ZALECEŃ A NIE DLA ŁAMIĄCYCH PRAWO DLA ŁAMIĄCYCH PRAWO JEST KODEKS KARNY I TYLE, KARAĆ , KARAĆ I JESZCZE RAZ KARAĆ INACZEJ ICH SIĘ NIE NAUCZY I SKLEPOWE , KASJERKI TEŻ.

 15. co musi się jeszcze w wydarzyć żebyście niedowiarki uwierzyli w pandemię chyba musicie się sami zarazić i jak może przeżyjecie to zrozumiecie albo będzie za późno i nie zdążycie zrozumieć nie jeden był już taki cwaniak i ziemię gryzie , jak sami nie przestrzegacie przepisów to innych nie zarażajcie może wam się jakoś uda ale i tak nie wszystkim straceńcy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here