Lwóweccy kryminalni odzyskali rowery elektryczne o wartości 38 tysięcy euro

2
1276

Kryminalni z Lwówka Śląskiego przy udziale niemieckich mundurowych odzyskali rowery elektryczne skradzione na terenie Niemiec. Ich wartość szacowana jest na 38 tysięcy euro. Na przeszukiwanym terenie ujawniono również inne przedmioty i pojazd pochodzące z kradzieży. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn.

 

Intensywna praca policjantów z Wydziału Kryminalnego, którzy wpadli na trop złodziei rowerów elektrycznych doprowadziła do odzyskania jednośladów.

Początkiem marca funkcjonariusze z lwóweckiej komendy przy udziale niemieckich mundurowych przeprowadzili akcję na terenie powiatu słubickiego. W trakcie przeszukania wytypowanych miejsc ujawniono i zabezpieczono kilkanaście rowerów elektrycznych. Jednoślady pochodziły z kradzieży z terenu Berlina, Lubbenau oraz Görlitz. Ich wartość została oszacowana na 38 tysięcy euro.

W trakcie tych działań policjanci zabezpieczyli również inne przedmioty z kradzieży m.in. zagęszczarkę, karty płatnicze oraz dokument tożsamości innej osoby. Ponadto pod jednym z adresów ujawniono pojazd marki Opel, który po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazał się być skradzionym w 2023 roku na terenie Belgii.

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, których osadzono w policyjnym areszcie. 35- i 39-latek usłyszeli zarzuty kradzieży i paserstwa.

/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here