Lubomierz: Nowa siedziba władz miasta?

8
1149

Dziś ten stojący na lubomierskim rynku budynek wygląda, jak nowo wybudowany. Stoi on tu jednak od lat, a świeży wygląd zawdzięcza modernizacji.

 

 

 

W lutym bieżącego roku Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz podpisał umowę na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania „Modernizacja energetyczna budynku gminy”. W ramach przedsięwzięcia wykonano termomodernizację budynków lubomierskiego urzędu.

W zakresie prac znalazła się modernizację instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem pompy ciepła, ocieplenie stropodachu nad ratuszem (budynek D), wymiana dachów na budynkach A, B i C, wymiana okien i drzwi, modernizacja oświetlenia, instalacja systemu zarządzania energią, czy wykonanie przyłącza oraz trafostacji na potrzeby zasilania pomp ciepła. Podczas inwestycji oczyszczony został także unikatowy pręgierz, który datowany jest na pierwszą połowę XVI wieku.

Dziś prace są na ukończeniu. – Modernizacja ratusza dobiega końca. – przyznaje Burmistrz Marek Chrabąszcz, który dodaje, iż do końca grudnia inwestycja powinna zostać już rozliczona.

 

 

Jeszcze nie tak dawno temu ta część lubomierskiego urzędu nie zasługiwała na uwagę, dziś to się zmieniło. Budynek, mimo, że trwają przy nim ostatnie prace cieszy oko. Jednak, co najważniejsze inwestycja pozwoli na zmniejszenie zużycia energii, a w konsekwencji także ograniczenie emisji CO2.

8 KOMENTARZE

  1. Termomodernizacja ale tylko poddasza, ściany niedocieplone ze względów konserwatora, to jaka to termomodernizacja skoro ubytki ciepła będą jak wcześniej przed remontem.

  2. Sekretarka Ci się nie podoba ?Miła, grzeczna i bardzo ładna ….Lepiej się czep Burmustrza i jego świty. Mili ludzie ale kompletnie nic nie robią

  3. od kilku lat mieszkamy w poblizu Lubomierza cieszymy sie ze ladnieje wladze miasta wymyslcie cos nie tylko festiwal filmowy aby przyciagnac turystow do tego miasteczka zasluguje na to pozdrawiamy

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here