Lubomierz: Ewakuacja młodzieży z internatu

4
634

Wyglądało to groźnie. Rozległ się alarm. Zgodnie z procedurami młodzież zaczęła opuszczać budynek internatu, pod który po chwili podjechała straż pożarna.

Na szczęście nic się nie stało. Cała akcja to zwykłe ćwiczenia, które mają na celu sprawdzenie jak w stresie poradzi sobie młodzież.

W działaniach udział brali strażacy z JRG w Lwówku Śląskim i OSP KSRG w Lubomierzu.

Alarm do ostatniej chwili był utrzymywany przed młodzieżą w tajemnicy. Ewakuacja wyglądała bardzo realistycznie.

Edward Korecki Kierownik Internatu Zespołu Szkół w Lubomierzu wyjaśnia, iż ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie i z bardzo dobrym czasem.

4 KOMENTARZE

  1. Jasne było utrzymane w tajemnicy, baju baju, córka mówiła, że nikt nie mógł być w tej chwili w ubikacji, czekali na sygnał, buty miały być ubrane etc. ale jazda bez trzymanki

  2. “Tatuś” ciekawe informacje ;)) Jestem w 100% pewien, że uczniowie o dokładnej dacie alarmu pojęcia nie mają. Nie problem jest podsłuchać wychowawców. Często też oni dają “cynka” na zasadzie cyt. “W tym miesiącu będzie alarm”. Idąc tym tokiem myślenia to codziennie w butach siedzą do 00:00 i nie chodzą do toalet bądź pod prysznic.

  3. Ciekawe, która to taka cwaniara i wróżka przewidująca przyszłość. Nigdzie nawet ploty kiedy alarm ma mieć miejsce nie było, ale koleżanka to chyba własne reguły gry ustaliła

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here