Lubań: Jedna osoba hospitalizowana i jedna pod kwarantanną

13
4734

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim zmienia się dynamicznie, dziś na godzinę 14. jedna osoba jest hospitalizowana i oczekuje na wynik testów. Natomiast Zarząd Powiatu na wniosek Wojewody wyznaczył wczoraj Dom Wczasów Dziecięcych w Świeradowie -Zdroju jako miejsce kwarantanny potencjalnych zarażonych koronawirusem.

 

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim zmienia się dynamicznie.

Dziś na godzinę 14. jedna osoba jest hospitalizowana i oczekuje na wynik, który ma być dzisiaj. Jedna osoba objęta została kwarantanną a 73 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym. Zgodnie z wytycznymi z ministerstwa mogę powiedzieć jedynie, że osoba hospitalizowana jest młoda i pochodzi z terenu powiatu lubańskiego. Osoba objęta kwarantanną nie jest powiązana z osobą hospitalizowaną. – poinformowała nas Honorata Stachowicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaniu.

Zaniepokojeni są mieszkańcy Świeradowa-Zdroju.

Czy Państwo zdajecie sobie sprawę, ilu przedsiębiorcom zagroziliście? Przecież taka decyzja spowoduje odwołanie 5000 rezerwacji w Świeradowie-Zdroju. Macie Państwo szpital, koszary dlaczego wyznaczacie takie miejsce, w najlepszym turystycznym regionie powiatu. – komentuje przedsiębiorca ze Świeradowa-Zdroju.

Zarząd Powiatu Lubańskiego na wniosek Wojewody Dolnośląskiego wyznaczył wczoraj Dom Wczasów Dziecięcych w Świeradowie -Zdroju jako miejsce kwarantanny potencjalnych zarażonych wirusem SARS-Cov-2.

Wojewoda poprosił nas o przygotowanie takiego miejsca i będzie je jeszcze weryfikował, więc prosimy o zachowanie spokoju. Wytypowaliśmy Dom Wczasów Dziecięcych w Świeradowie-Zdroju, który w tej chwili jest pusty, bo nie ma tam żadnych osób – usłyszeliśmy od Konrada Rowińskiego, wicestarosty lubańskiego.

 

-/ autor: eLuban.pl /-

13 KOMENTARZE

  1. Jak zwykle liczy sie tylko kasa ,a moze to przez sprowadzanie tych starych niemcow narazacie Swieradow na wirus a jak do waszego pieknego domu wypoczynkowego lub pensionatu przywlecze ktorys chorubsko to caly interes pujdzie w pizdu

    • Nie rozumiem takich pustych komentarzy, Świeradów Zdrój to miejsce pracy połowy mieszkańców okolicy, wiadomo, że gdyby nie Goście nikt z nich nie miałby pracy, ale najlepiej stać pod sklepem i komentować z piwem w ręku, kupionym za zasiłek…. brak słów.

  2. Oj, żebyś ty anonimie nie musiał pójść tam, gzie napisałeś. Ciekawe do której klasy chodzisz, albo kto cie tak wyuczył ortografii…. Słownik ortograficzny sobie kup!!!!

  3. Wojewoda wyznaczył Dom Wczasów Dziecięcych ponieważ urzędnicy w Lubaniu tak wskazali wojewodzie. Ciekawe kto będzie się zajmował ludźmi pod kwarantanną mam nadzieje że personel medyczny z wykształceniem. Lubań po porostu jak najdalej od siebie to zrobił – porażka. Osoby w kwarantannie powinny być w szpitalach tak jak ludzie którzy wracali z wycieczek a nie wrzucać do miejscowości turystycznych. Brawo LUBAŃ Brawo WY.

  4. Ludzie nie ma świętych krów. Tak jak piszecie Świeradów to miasto turystyczne przyjmuje gości nie tylko z Niemiec. Dlatego zwiększa to ryzyko pojawienia się wirusa w tym mieście. Jeżeli zabezpieczamy się globalnie to niestety każdy musi ponieść jakieś koszty ale to wynika z dobra ogółu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here