LPR podejmowało rowerzystkę z Polany Izerskiej

0
862

W poniedziałkowe południe karkonoski GOPR zmuszony był wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby podjąć rowerzystkę, która uległa wypadkowi w okolicach Polany Izerskiej.

 

Jak ustaliliśmy, kobieta doznała skomplikowanego złamania nogi. 39-latka uległa wypadkowi w trudnym terenie, dlatego konieczne było podjęcie jej z miejsca wypadku na linie. Po przetransportowaniu w bezpieczne miejsce i ułożeniu kobiety w kabinie śmigłowca przetransportowano ją do szpitala.

Powoli zmienia się specyfika pracy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ostatnim czasie coraz więcej interwencji dotyczy rowerzystów, którzy ulegają wypadkom na górskich szlakach. Sytuacji nie poprawia dostępność rowerów elektrycznych, dzięki którym w góry wyjeżdżają ludzie, którzy nigdy by tam nie dotarli.

Z apelem do rowerzystów wyszedł zespół prasowy Karkonoskiego Parku Narodowego.

Rowerzysto włącz myślenie zanim zaczniesz zjazd! Sezon turystyczny w pełni! Jeżdżąc na rowerze po udostępnionych w Karkonoskim Parku Narodowym szlakach pamiętajcie, że trasy te nie są łatwe, wymagają uwagi i odrobiny wyobraźni ze strony kierującego oraz sprawnego sprzętu. Rośnie liczba wypadków rowerzystów, dlatego też wspólnie z Grupą Karkonoską GOPR apelujemy o rozsądek i uwagę w trakcie Waszych wycieczek rowerowych. Uwaga! rower szosowy może się nie sprawdzić na zjeździe z Przełęczy Karkonoskiej (sic!)!

 

-/ autor: eLuban.pl/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here