Ile będzie kosztowała modernizacja Zespołu Klasztornego z Internatem?

6
867

Cztery oferty od potencjalnych wykonawców wpłynęły na ogłoszony w ubiegłym miesiącu przez władze Gminy Lubomierz przetarg na modernizację energetyczną budynku Zespołu Klasztornego z Internatem w Lubomierzu. Wczoraj nastąpiło ich otwarcie.

 

Przygotowania do tej inwestycji trwały od kilku lat. W ubiegłym miesiącu na urzędowej stronie zawisł przetarg.

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa modernizacja energetyczna zabytkowego budynku Zespołu Klasztornego z Internatem w Lubomierzu znajdującego się przy Placu Kościelnym 5. Aktualnie jest to budynek mieszkalny – znajduje się w nim internat, dawniej był to klasztor sióstr benedyktynek. – czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu.

Planowana inwestycja dotyczy jedynie remontu fragmentów obiektu, w żaden sposób nie zmienia obecnego charakteru obiektu, jego układu komunikacyjnego czy przeznaczenia funkcjonalnego pomieszczeń. Teren znajduje się w strefie „A” ochrony konserwatorskiej i wszelkie prace budowlane wymagają uzgodnienia z wojewódzkim konserwatorem zabytków. – podkreśla zamawiający.

W ramach robót budowlanych przewiduje się: modernizację przegród zewnętrznych, dachu, stropów, ścian, wymianę okien zewnętrznych, wymianę drzwi zewnętrznych, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (w części pomieszczeń), modernizacja systemu grzewczego i ciepłej wody użytkowej wraz z wymianą kotła oraz wykorzystaniem OZE, pompy ciepła, a także zastosowanie systemu zarządzania energią, ponadto modernizację oświetlenia i wykonanie nowego przyłącza energetycznego do nowo projektowanej kotłowni.

Ile będzie kosztowała modernizacja energetyczna budynku Zespołu Klasztornego z Internatem w Lubomierzu?

Otwarcie ofert miało miejsce wczoraj w samo południe. Chwilę później poznaliśmy kwoty, za jakie potencjalni wykonawcy zgodzą się wykonać to zadanie. Rozbieżność w nich jest dość znaczna, bo najniższa z ofert wynosi nieco ponad 10 milionów złotych a najwyższa nieco ponad 24,4 miliona złotych.

Uszczegółowiając najniższa z ofert to 10.057.794,46 zł, kolejna opiewa na 16.850.878,23 zł, trzecia pod względem kwoty jest ta na 16.980.765 zł a najwyższą zaproponowana kwota to 24.452.400 złotych.

Teraz oferty zostaną przeanalizowane przez lubomierskich urzędników pod kątem poprawności. Zapewne za kilka dni poznamy wykonawcę tej kolejnej z dużych lubomierskich inwestycji.

6 KOMENTARZE

  1. Jeżeli to konserwator zabytków z Jeleniej Góry to życzę wykonawcy powodzenia. Przy zwyklych budynkach mieszkalnych, ktore nie są zabytkami a jedynie pod nadzorem konserwatorskim, nie wyraża zgody na ocieplenie scian a co dopiero w takim zabytku.

  2. A gmina ma pieniądze na taką inwestycję? Przecież nie wszystko jest z dotacji, trzeba mieć wkład własny, a w gminie bieda, wszystkie pracownice są wysyłane na zasiłek opiekuńczy żeby tylko zaoszczędzić

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here