Lockdown w całym kraju. Rząd zaostrza obostrzenia.

9
2096

Adam Niedzielski zwołał dziś specjalną konferencję prasową. – Zdecydowaliśmy się na rozszerzenie obostrzeń na cały kraj od 20 marca do 9 kwietnia – ogłosił.

 

„Mamy 25.052 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusa, najwięcej z województw: mazowieckiego (4142), śląskiego (4030), małopolskiego (2050) i wielkopolskiego (2034)” – informowało dziś przed południem Ministerstwo Zdrowia, które przekazało także informację o 453 zgonach.

– III fala epidemii przyspiesza, musimy podjąć zdecydowane kroki – stwierdził podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia. I to właśnie rosnąca liczba zakażeń, w tym ciężkich przypadków skłoniła władze do natychmiastowego zaostrzenia obostrzeń.

– Główną przyczyną gwałtownego wzrostu zakażeń jest brytyjska odmiana koronawirusa – tłumaczył Adam Niedzielki, który zwrócił uwagę, iż ta odmiana to obecnie ponad pięćdziesiąt procent nowych zakażeń.

W całym kraju zostają zamknięte hotele, ograniczona zostanie działalność galerii handlowych z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie. Zamknięte zostają dla odbiorców teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online). Nieczynne będą kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury), baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej), sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna. Obostrzenia dotkną także sportowców. Rząd zamyka stoki narciarskie, kluby fitness i siłownie i obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Obostrzenia wchodzą w życie od od 20 marca.

– Na najbliższe trzy tygodnie, do 9 kwietnia, wprowadzamy naukę zdalną dla klas I-III – dodał minister, który potwierdził, iż w kościołach w czasie świąt będzie obowiązywał limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności społecznej – niestety także podczas Świąt Wielkanocnych. Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. Powinniśmy więc rozważyć, czy w okresie świąt nie ograniczyć naszych kontaktów wyłącznie do grona najbliższej rodziny, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas.

9 KOMENTARZE

  1. Do fanów konfederacji
    Ale z Ciebie ciemna zakuta pała – przecież to jedna wielka ściema z tym wszystkim – juz nie ma innych chorób tylko covid
    Właśnie przez takich jak Ty to jest bo ludzie powinni wyjsc na ulice i walczyć o wolność dla nas i naszych dzieci – zamykają nas i ryją nam głowę a my jesteśmy wolnymi ludźmi a powoli tracimy wolnosc i majątki – pomyślcie o tym

    • Jesteś doskonałym przykładem ostatniego tłumoka: nie istnieją teorie spiskowe w które byś ciemniaku nie uwierzył. Wszędzie widzisz spisek jaszczuroludzi i nie interesują cię fakty, wszystkie dowody zostały sfabrykowane żeby tylko cię nabrać! Spiskuje cały świat niezależnie od poglądów: TVP i TVN, spiskują Chiny i Węgry i Ameryka i Wielka Brytania, a do tego wszyscy razem wzięci lekarze i pielęgniarki. Nie spiskują: kierowcy tirów i pracownicy budowlanki głosujący na Konfederację. Oni znają Prawdę.

      Jesteś na drugim biegunie tej psychozy, bo są tacy na Zachodzie, którzy zaczęli do sklepów chodzić w hazmatach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here