Laboratorium z Drezna będzie badało próbki z Dolnego Śląska

0
544

Kolejna placówka medyczna przyjmować będzie pochodzące z Dolnego Śląska testy na obecność koronawirusa. Mowa o laboratorium w Dreźnie, które nasz partnerski region Saksonia udostępnił w ramach porozumienia marszałka Cezarego Przybylskiego oraz premiera landu Michaela Kretschmera.

 

Dzięki bezpłatnej współpracy każdego dnia badanych będzie około 200 próbek pochodzących z Dolnego Śląska. To kolejne laboratorium, które pomaga diagnozować zakażonych wirusem COVID-19 w regionie. Próbki dowożone będą przez sanepid, a wyniki otrzymywać będziemy drogą mailową jeszcze tego samego dnia. Kooperacja jest efektem wieloletniej doskonałej współpracy Dolnego Śląska i Wolnego Państwa Saksonia.

Dzięki inicjatywie samorządu województwa do początkowo dwóch laboratoriów funkcjonujących w szpitalu przy ul. Borowskiej i we wrocławskim sanepidzie udało się dołączyć 3 kolejne. Dziś próbki badane są dodatkowo w laboratoriach szpitala przy ul. Koszarowej, Dolnośląskiego Centrum Onkologii oraz Instytucie Mikrobiologii Medycznej i Higieny Wydziału Medycyny w Dreźnie. W przyszłym tygodniu ruszy kolejna w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu.

Dolny Śląsk przeprowadza najwięcej testów w Polsce. Ich ilość jest kluczowa aby wiarygodnie szacować skalę zarażeń i skutecznie z nimi walczyć. Z każdym dniem zyskujemy nowe narzędzia w walce z pandemią – mówi marszałek Cezary Przybylski.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here