„Ku pamięci”?

7
928
zdjęcia nadesłane przez czytelnika - dziękujemy!

Zniczem, piwem, petami, górą śmieci i graffiti. Czy to sposób na upamiętnienie zmarłych czy raczej braku szacunku? A może po prostu braku miejsca do spotkań dla młodzieży?

 

 

„Tak wyglądają święta za murami cmentarza, może czas żeby ktoś w końcu tym się zainteresował.”.

Taka wiadomość wraz ze zdjęciami wpłynęła w poniedziałek na adres redakcyjnej poczty Lwówecki.info. Wprawdzie zdjęcia te można by było zostawić bez komentarza, bo dobitnie widać na nich, jak stali bywalcy tego miejsca o nie dbają, jak szanują przyrodę oraz jak “upamiętniają” zmarłych, ale niezwykle trudno zrozumieć nam, dlaczego tym miejscem nie interesują się w wystarczający sposób jego gospodarze i lokalne służby?

Niestety, dziś okolice cmentarza komunalnego w Lwówku Śląskim coraz bardziej przypominają wysypisko śmieci. Być może to wyraz szacunku, być może jego braku, a może to wypadowa niedotrzymania obietnic o miejscu w parku, gdzie młodzież będzie mogła usiąść i wypić sobie piwo?

 

 

Ten brak miejsc do spędzania przez młodzież wolnego czasu w stolicy powiatu lwóweckiego, brak atrakcji, np. kina, sprawia, że nastolatkowie często spotykają się na ławce na plantach, czy szkolnej górce – miejscach do tego nie przystosowanych, gdzie nie ma ławek, czy śmietników…

Głęboko wierzymy, że teraz odpowiednie służby zareagują i wokół nekropolii zrobi się czyściej.

7 KOMENTARZE

  1. To nie kwestia zadnych miejsc przystosowanych , tylko wychowania i nawykow. nie dotyczy to tylko mlodziezy . Bydlo to bydlo bez wzgledu na wiek. Niestety ten narod to tylko karami mozna zmusic do przestrzegania porzadku. Za granica za malymi wyjatkami , gdzie kary sa wysokie – rodacy potrafia sie zachowac . Wbrew pozorom idzia ku lepszemu – za twz komuny wszedzie byl burdel . Ilosc smieci wynika raczej z tego , ze taraz wszystko jest opakowane. kiedys tylko paier i szklo.

    • A gdzie ty byłeś zagranicą jedź do Paryża, Brukseli, Kopenhagi,Berlina i zejdź z głównych dróg to jak przeżyjesz zobaczysz syf i dopiero wtedy oceniaj I jeszcze jedno nie sraj w swoje gniazdo bo ludzie obcy też czytać potrafią i ocenią Lwówek Śląski bardzo źle.

  2. Kluby młodzieżowe, dyskoteki, kina, teatry, filharmonie, kryte pływalnie, boiska sportowe wielofunkcyjne, itp. itd. – zgadnijcie, gdzie są te wszystkie obiekty i instytucje kultury? – na pewno nie ma ich we Lwówku Śląskim i wielu małych miastach. Fascynacja internetem nie zastąpi kontaktów interpersonalnych, tym bardziej po szoku covidowej izolacji. Młodzi ludzie chcą się spotykać i to chyba nikogo nie dziwi. Szkoda, że
    gospodarze miast jakoś słabo odpowiadają na tę naturalną potrzebę młodzieży!
    “Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” (Jan Zamojski).

  3. Młodzież potrzebuje miejsca, żeby się spotkać i wypić browarka, zapalić nawet już tą ‘maryśkę’. Niestety nasi miejscowi żądzacy wolą organizować atrakcje dla osób starszych (emerytów), niż dla młodych, którzy są przyszłością tego miasta. Skutkiem braku miejsca do spotkań, właśnie mamy takie patologiczne zachowanie, zaśmiecanie. Myślę, że gdyby chociaż zadbano o postawienie śmietników, w takich zacisznych miejscach, byłoby czyściej. Wszyscy wiedzą,że lepiej pójść gdzie jest ciemno się napić..tam mandat młodym nie grozi…

  4. Za murami postawić silos na śmieci, miłe widziany byłby kibelek bo nasrane też wielokrotnie było,jak miał siłę przynieść butelkę to i wynieść też powinien. Swoją droga chodniki trawka też obsrane przez pieski.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here