Kto zostanie dyrektorem Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mirsku?

11
1602

Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mirsku. Osoba, która wygra konkurs na stanowisko dyrektora będzie miała pod swoimi skrzydłami aż cztery placówki od przedszkola, przez szkołę podstawową, po szkołę średnią.

W skład Zespołu Szkolno- Przedszkolny w Mirsku, przy ul. Betleja 32 w Mirsku wchodzą: Szkoła Podstawowa im. Osadników Ziemi Mirskiej, Przedszkole Publiczne im. Izerskich Skrzatów, Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów II Armii Wojska Polskiego i Technikum Hotelarsko-Turystyczne.

Wymagania stawiane kandydatom są bardzo wysokie. Kandydaci do 7 czerwca mają czas na składanie wymaganych dokumentów. Zapewne kilka dni później oficjalnie poznamy nazwisko nowego dyrektora.

11 KOMENTARZE

 1. Tam wskazana jest osobą z poza Gminy, być może wtedy przestanie być oświata w Mirsku spółką rodzinną – z pewnością na dobre by to wyszło uczniom, nauczycielom z poza klanu.
  Życzę właśnie takiego Dyrektora tej Gminie i jej mieszkańcom.

  • Nie wiem o czym wy mówicie. Już był taki dyrektor liceum “z zewnątrz” i się z nim pożegnano. Dobry nauczyciel matematyki swoją drogą. A wyniki liceum z matur były ostatnio lepsze niż średnie powiatu.

   Problem w tym że nie ma dzieci, a jak nie ma dzieci to nie ma kasy. Te które są wyjeżdżają do szkół oferujących bardziej specjalistyczne kierunki, albo ogólniaków prestiżowych, bo tylko takie ogólniaki mają jeszcze rację bytu.

   STARE CZASY JUŻ NIE WRÓCĄ. I tego świadomi muszą być wszyscy mieszkańcy gminy którzy wspominają jak to było drzewiej. Niektórzy dalej marzą że będziemy znowu wygrywać puchar Polski juniorek ręcznej. Stare to a głupie.

 2. Nasz wspaniały włodarz konsekwentnie od wielu lat wspiera program “rodzina na swoim” i poprzez swoje decyzje sankcjonuje układ familijny. Cóż się dziwić ?
  Przecież to jest wierny i pewny elektorat. Taka jest specyfika w naszej gminie. Tylko “Sami Swoi” tak jak w trylogii Sylwestra Chęcińskiego.

 3. Mam nadzieję, że nowy dyrektor nie będzie wynikiem “posady po znajomosci”. Jednakże pewnie tak to się skończy , tak jak mówią plotki. Niech to będzie ktoś spoza gminy. Może wreszcie postawi tą podstawówkę na nogi. Kandydatka już się przyczyniła do upadku swego czasu najlepszego liceum w okolicy. Życzę dobrego dyrektora dla szkoły w Mirsku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here