Kto zadba o zieleń w mieście?

0
802

Burmistrz ogłosił przetarg na utrzymanie zieleni, w tym koszenie trawy, pielenie, zasilanie, przycinanie a nawet podlewanie kwiatów w okresie od maja do końca października.

 

 

Regularne koszenie trawy jest ważne dla utrzymania czystości i estetyki miejskich terenów zielonych oraz zapobiegania rozprzestrzenianiu się szkodników i chwastów. Warto jednak pamiętać o wpływie koszenia trawy na środowisko i zdrowie ludzi. Nadmierne koszenie trawników może prowadzić do wyczerpywania gleby, zwiększenia emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych.

Tereny zielone w miastach, w tym trawniki, są elementem tzw. małej retencji. Pozwalają na spowolnienie odpływu wód opadowych, przez co odciążają miejski system kanalizacyjny, regulują klimat miejski poprzez zwiększenie poziomu wilgotności i zmniejszenie wysokich temperatur, pochłaniając jednocześnie przy tym dwutlenek węgla i wydzielając tlen. Funkcjonują jak filtry zatrzymujące szkodliwe pyły powietrza (kurz i inne zanieczyszczenia), zwiększają jednocześnie różnorodność biologiczną.

 

 

Dlatego ważne jest, aby koszenie trawy było przeprowadzane w sposób umiarkowany i zgodny z zasadami ekologicznymi.

Przetarg, którego przedmiotem jest usługa utrzymania zieleni na terenie Gminy Gryfów Śląski w okresie od 01 maja 2023 do 31 października 2023 r. zawisł na stronach gryfowskiego magistratu. Zainteresowane pracami firmy swoje oferty mogą składać do godz.: 9:00 do dnia 14 kwietnia 2023 r.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here