Księgowa przelewała pieniądze na swoje konto. Wzbogaciła się o ponad 1 mln złotych

0
1780

Policjanci zatrzymali kobietę, która świadcząc usługi księgowe dla jednej z placówek medycznych przelewała ich środki na swoje konto. W okresie 3 lat „wzbogaciła” się w ten sposób o ponad 1 milion złotych. Czynności w tej sprawie wykonują policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Łącznie przedstawiono jej 12 zarzutów. Teraz zatrzymana za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 37-letnią mieszkankę powiatu jeleniogórskiego podejrzaną o działanie na szkodę podmiotu, dla którego świadczyła usługi księgowe.

Jak ustalili funkcjonariusze, 37-letnia kobieta świadcząc usługi księgowe dla jednej z placówek medycznych działała na jej szkodę, w ten sposób, że przelewała na swoje konto powierzone jej środki. Nielegalny proceder uprawiała od 27 września 2017 roku do 31 marca 2020 roku. W okresie 3 lat w ten sposób „wzbogaciła” się o ponad 1 milion złotych. Kobieta, aby nie wzbudzać podejrzeń miesięcznie przelewała na swoje konto po kilka tysięcy złotych. W tej sprawie przedstawiono jej 12 zarzutów.

Pokrzywdzeni kiedy zorientowali się, że dzieje się coś niepokojącego z pieniędzmi placówki powiadomili policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji ustalili, że osobą, która dopuściła się tych przestępstw jest 37-letnia kobieta świadcząca usługi księgowe dla tej firmy.

37-latka trafiła do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzą czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

-/podinspektor Edyta Bagrowska, KPP Jel. Góra/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here