„Krokodylki” przyłapani bez maseczek

5
1554
fot.: WITD Wrocław

Inspektorzy Transportu Drogowego informują, iż na polecenie Wojewody Dolnośląskiego zaangażowali się w przewóz środków ochrony do domów pomocy społecznej, miejskich domów opieki i domów opieki Caritas. Publikują także zdjęcia, na których widać, że sami z tych środków ochrony nie korzystają.

 

14 kwietnia na terenie całego Dolnego Śląska, inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu podjęli działania w walce z pandemią koronawirusa SARSCoV-2. Inspektorzy transportu drogowego rozwieźli 134375 sztuk środków ochrony indywidualnej tj. jednorazowych maseczek chirurgicznych, jednorazowych rękawic nitrylowych, przyłbic i gogli ochronnych oraz testów na obecność koronawirusa. Wymienione środki trafiły do 22 placówek. – czytamy w komunikacie na stronach dolnośląskiej inspekcji transportu drogowego.

fot.: WITD Wrocław

Jak jednak widać na zdjęciach dołączonych do komunikatu sami inspektorzy nie korzystają z tych środków ochronnych. To smutny przykład i raczej nie powód do pochwał.

Po naszej interwencji ze strony internetowej ITD zniknęły zdjęcia. Nadal czekamy na komentarz i wyjaśniania WITD Wrocław.

Aktualizacja – komentarz WITD Wrocław

Na wstępie chcę wyrazić podziękowania za wykazane przez Pana zainteresowanie działaniami dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego i korzystając z okazji poinformować o zakresie działań jakie są podejmowane przez naszą jednostkę w związku z przeciwdziałaniem pandemii COVID – 19.
Od początku wystąpienia w Polsce pandemii COVID – 19 inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu biorą czynny udział w działaniach mających na celu przeciwdziałanie oraz ograniczanie rozprzestrzeniana się choroby. W ramach wykonywanych obowiązków służbowych inspektorzy m. in.:
– brali udział w zabezpieczaniu granic RP wspierając działania Straży Granicznej;
– zabezpieczali i zapewniali bezpieczeństwo w ciągu szlaków komunikacyjnych na terenie naszego województwa;
– kontrolowali przemieszczanie towarów objętych zakazem wywozu z naszego kraju a niezbędnych do realizacji przez Polskę skutecznej walki z pandemią;
– dostarczali środki ochrony i zabezpieczenia przeciw COVID – 19 dla instytucji publicznych, w tym samorządowych.

Wszystkie w/w czynności miały na celu pomoc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz pomoc w ochronie i ratowaniu życia ludzkiego, wykonywane były i są z poszanowaniem zasad reżimu sanitarnego, w tym obowiązujących przepisów nakazujących zakrywanie ust i nosa.

W dniu wczorajszym tj. 14 kwietnia 2021 r. inspektorzy transportu drogowego kolejny już raz realizowali dostawę środków ochrony do jednostek terenowych na terenie województwa dolnośląskiego.

Wskazany przez Pana przypadek (opatrzony dwiema fotografiami) dotyczył dostawy środków ochrony do centralnego magazynu Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, i nie był realizowany bezpośrednio do Domu Pomocy Społecznej. W trakcie tej dostawy inspektorzy przekazali kilkaset kilogramów środków ochrony, wykonując fizyczną pracę polegająca na wniesieniu towaru do magazynu, który nie jest miejscem ogólnie dostępnym.
Pomimo wielokrotnych przypomnień o zastosowaniu środków ochronnych (w tym używania maseczki) inspektor w tym przypadku nie zastosował się do poleceń. W związku z powyższym trwa już postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Lista miejsc odbioru ww. środków: DPS w Bolesławcu, DPS w Nowogrodźcu, DPS w Bielawie, DPS “Magnolia” w Głogowie, DPS we Wronińcu, DPS w Jaworze, DPS “Pogodna Jesień” Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze; DPS w Szarocinie, DPS “Szarotka” w Lubinie, Starostwo Powiatowe w Legnicy , DPS w Mirsku, Starostwo Powiatowe w Oleśnicy, DPS w Oławie, Dom Opieki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Starostwo Powiatowe w Świdnicy, DPS w Obornikach Śląskich, Dom Seniora Rusinowa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu

Mariusz Kaczmarz Rzecznik Prasowy Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu

5 KOMENTARZE

  1. To nie wygląda na miejsce publiczne, za to krokodylej wygląda na astmatyka a co są zwolnieni z obowiązku noszenia szmat na twarzy… Niech maseczki noszą ci co wymyślili ich noszenie.

  2. Panie redaktorze. Trzy kwestie:
    1. Inspektor chyba nie musiał mieć maski w takiej sytuacji jednakże dla oka czytelników mógł założyć…
    2. Odpowiedź rzecznika prasowe nie trzyma sie kupy… o ile początek ma jakiś sens to końcówka jest zaprzeczeniem całej treści. Nie wiem czy w ITD to część Policji??? Bo odpowiedź taka jak w Policji – czyli uwalić inspektora.
    3. Inspektorzy (policjanci??) nie mają raczej w obowiązkach dowożenia towarów dla pomocy społecznej. Jeżeli się w to zaangażowali to powinno się to docenić a nie szukać dziury w całym??? Nie rozumiem takiego postępowania. Przecież z treści zarówno artykułu prasowego jak i odpowiedzi nie wynika czy to było na naszym terenie. Jeśli do czegoś bym się czepiał to do upublicznienia wizerunku osoby z magazynu – chyba, że ITD miało na to zgodę.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here