Kradli szyny kolejowe. Cztery osoby z zarzutami

0
891

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, którzy usiłowali ukraść szyny kolejowe z nieczynnego torowiska kolejowego w miejscowości Wleń. Cztery osoby usłyszały już zarzuty.

 

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, w dniu 17 września 2021 roku w miejscowości Wleń. O sprawie pisaliśmy w materiale pt.: „Wpadli złodzieje torów. Rozkradali linię Lwówek Śląski – Jelenia Góra.

Jak tłumaczy dziś oficer prasowa lwóweckiej policji tego dnia około godziny 16:00 na stanowisko kierowania lwóweckiej komendy wpłynęło zgłoszenie od Straży Ochrony Kolei o zatrzymaniu na gorącym uczynku jednego ze sprawców usiłowania kradzieży. Do tego zatrzymania jak wcześniej informowaliśmy doszło po anonimowym zgłoszeniu jednego z mieszkańców, który dostrzegł na torowisku podejrzane osoby. Ów mężczyzna o swoich podejrzeniach powiadomił SOK.

„Policjanci po przybyciu na miejsce zabezpieczyli pocięte szyny kolejowe, które zostały przygotowane do wywiezienia. W tej sprawie zatrzymano łącznie cztery osoby, którym przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży mienia”. – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski i dodaje

„Ponadto policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim udowodnili jednemu z zatrzymanych w tej sprawie mężczyzn dokonanie przestępstwa poplecznictwa, tj. utrudniania postępowania karnego poprzez nakłanianie dwóch innych mężczyzn, w zamian za określoną kwotę pieniędzy, do przyznania się do udziału w przedmiotowym zdarzeniu, pomagając tym samym uniknąć odpowiedzialności karnej faktycznym współsprawcom przestępstwa.”

Zarówno przestępstwo kradzieży mienia, jak i poplecznictwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here