Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo

1
2066

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, nie żyje kolejny z mieszkańców powiatu lwóweckiego. To już 33 ofiara pandemii w naszym powiecie.

 

Trzecia fala pandemii przybiera na sile. Od dziś osoby przyjeżdżające z Czech i Słowacji będą objęte kwarantanną. Jednak nie będzie to dotyczyło osób zaszczepionych dwoma dawkami lub posiadających negatywny wynik testu. Wprowadzony został również zakaz używania przyłbic, kominów, szalików. Do zasłaniania ust i nosa należy używać maseczek.

Mamy 12.100 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2272), śląskiego (1272), pomorskiego (1050), warmińsko-mazurskiego (943), wielkopolskiego (936), dolnośląskiego (799), łódzkiego (710), kujawsko-pomorskiego (708), podkarpackiego (684), małopolskiego (629), zachodniopomorskiego (455), lubelskiego (408), lubuskiego (383), podlaskiego (327), świętokrzyskiego (269), opolskiego (120). 135 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną” – podało dziś Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał także informację o ponad trzystu zgonach:

„Z powodu COVID-19 zmarło 55 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 248 osób”

Od początku pandemii w kraju potwierdzono 1.696.885, zmarło 43.656. Obecnie w Polsce mamy 238 768 osób zakażonych i 191.595 osób na kwarantannie.

W województwie dolnośląskim ostatniej doby wykonano 3.919 testów. 861 z nich dało wynik pozytywny, w tym 799 osób, to nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia potwierdza śmierć kolejnych 10 mieszkańców naszego województwa. Cztery osoby zmarły w wyniku COVID-19 a sześć miało choroby współistniejące. Na Dolnym Śląsku na kwarantannie przebywa 10.931 osób.

Smutne wiadomości mamy dla mieszkańców powiatu lwóweckiego. Jak podaje resort zdrowia potwierdzono kolejny śmiertelny przypadek w naszym powiecie. Osoba ta zmarła w wyniku chorób współistniejących. Ostatniej doby w powiecie lwóweckim wykonanych zostało 56 testów na obecność wirusa SARS-COV-2. Trzy dały wynik pozytywny, w tym dwa to nowe przypadki zakażenia. Na kwarantannie w powiecie przebywa 120 osób.

Od początku pandemii na terenie naszego powiatu potwierdzono zakażenia łącznie u 1.129 osób. Zmarło 33 mieszkańców naszego powiatu.

1 KOMENTARZ

  1. Wjazd bez kwarantanny dla osób zaszczepionych? Przywileje dla takich osób, bo to osoby bezpieczne dla innych? To znaczy, że szczepionka zabije wirusa, który może znaleźć się na dłoniach lub odzieży takiej osoby? Czy wirus ma też “zakaz wstępu”do jamy ustnej osoby zaszczepionej? A może jest tam natychmiast neutralizowany? Ciekawe teorie “lansowane” przez polityków, którzy przez ostatnich kilka miesięcy stali się wybitnymi ekspertami. Do tej pory szczepionka miała chronić przede wszystkim osobę zaszczepioną przed zachorowaniem. Jak podają producenci preparatów, którymi szczepi się przeciw covid, chronią one przed ciężkimi i śmiertelnymi powikłaniami zakażenia wirusem. Czyli można zachorować, ale przebieg choroby powinien być łagodny. Czy taka osoba nie może zarażać? Czy zaszczepieni lekarze wracają do “normalnej” pracy, bo są bezpieczni dla siebie i pacjentów? Choroba, która może mieć wszystkie objawy, a brak objawów nie znaczy, że człowiek na nią nie choruje, to i szczepionka też musi być wyjątkowa.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here