Powiat przystępuje do modernizacji dwóch kolejnych odcinków dróg

4
2250
zdjęcie poglądowe

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i kierowców. Modernizacji poddane zostaną dwa odcinki o łącznej długości 3.280 metrów. Prace powinny ruszyć jeszcze w wakacje tego roku.

 

Kilka dni temu Powiat Lwówecki reprezentowany przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim dokonał odbioru drogi po modernizacji drogi Radomice – Pilchowice. A w ubiegłym tygodniu ogłoszony został przetarg na kolejne dwa odcinki w gminie Wleń.

„Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji „Modernizacja drogi powiatowej 2510D w m. Pilchowice o dł. 2,130 km oraz drogi powiatowej nr 2520D na odc. Wleń- Łupki- Klecza o dł. 1,150 km”. Zakres remontu obejmuje remont nawierzchni jezdni oraz remont przepustów.” – czytamy w ogłoszeniu.

– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszej gminy ale także i turystów, którzy korzystają z uroków Doliny Bobru. – komentuje Marek Dral, Radny Rady Miasta i Gminy Wleń.

Droga powiatowa 2510D łączy obszar Natura 2000 w Pilchowicach z drogą krajową nr 30 w Pasieczniku. Modernizowany odcinek jest jednym z ostatnich etapów modernizacji drogi o długości ponad 6.5 km. Natomiast droga powiatowa 2520D Wleń- Łupki- Klecza jest drogą prowadzącą do Zamku Wleń.

Jak wskazano w ogłoszeniu o zamówieniu, obydwie drogi posiadają status drogi publicznej klasy lokalnej (L). Modernizacja drogi 2510D i 2520D nie zmienia istniejącego układu komunikacyjnego. Istniejące drogi posiądą nawierzchnię bitumiczną. Modernizacja głównie polega na ułożeniu nowych warstw nawierzchni, odnowy poboczy wraz ze zjazdami oraz odtworzenie systemów odwodnienia.

Oferty złożone w przetargu powinniśmy poznać już 8 lipca. Jeżeli znajdą się zainteresowane wykonaniem robót firmy a oferty nie będą nadto wygórowane, to prace powinny ruszyć jeszcze w te wakacje.

4 KOMENTARZE

  1. Co z tego że będzie kolejna modernizacja dróg jak otaczarnia w Gryfowie Śląskim do produkcji masy daje tylko piach i resztki tego co odzyska z poboczy a kierownik razem z mechanikiem za mocno nawąchani serem. Nie ma to jak porządna masą z Kostomłotów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here