#Koronawirus: Sytuacja w powiecie lwóweckim

6
2555

Nieuchronnie zbliżamy się do miliona osób zarażonych koronawirusem na świecie. Z porannych danych prezentowanych przez serwis www.worldometers.info wynika, iż od wczoraj przybyło 75 tysięcy osób zakażonych a ich liczba osiągnęła już 936 tysięcy. Liczba ofiar wynosi już ponad 74 tysięcy. Dobrą wiadomością jest ta, iż liczba osób, które wyzdrowiały to blisko 200 tysięcy

 

W środę wieczór Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zachorowań na terenie kraju. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosiła 2554. Niestety, już 43 zmarły.

Również wczoraj wieczorem Wojewoda Dolnośląski poinformował, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 298 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19, w tym 4 osoby zmarłe.

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 01.04 godz. 19:15):

 • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 4405 ,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2637,
 • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 248.

Na terenie województwa dolnośląskiego przypadków zakażenia koronawirusem nie stwierdzono tylko na terenie powiatów: bolesławieckiego, złotoryjskiego, jaworskiego oraz miasta Legnicy.

Jelenia Góra

Jak podaje portal 24jgora.pl wczoraj łącznie w Jeleniej Górze było 10 przypadków zachorowań na COVID-19. Przybyło również zarażeń na terenie powiatu. Poddanych kwarantannie z powodów sanitarnych było 210 osób, a kolejnych 310 – w nadzorze.

Lubań
W Lubaniu, kolejnych nowych 7 przypadków dotyczy gminy Olszyna. W ten sposób na dzień wczorajszy z informacji przekazanych przez PSSE w Lubaniu portalowi eLuban.pl było 8 potwierdzonych przypadków dotyczy gminy Olszyna, 10 gminy Leśna i po jednym z gmin Platerówka i Świeradów-Zdrój.

Bolesławiec

W pierwszym dniu kwietnia w bolesławieckim szpitalu zmarły kolejne dwie ofiary epidemii. Obie miały choroby współistniejące. Jedna z nich to 77-letnia mieszkanka powiatu polkowickiego. Zmarł także 70-latek z powiatu lubińskiego. – podaje portal Bolec.info, który informuje także, iż w bolesławieckim szpitalu jest obecnie 15 osób z potwierdzonym zakażeniem, cztery w stanie ciężkim pod respiratorami i 50 osób hospitalizowanych. Część pacjentów jest w izolacji domowej pod nadzorem szpitala i Sanepidu.

 

Dziś dopiero tuż przed godziną 11 Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane o liczbie zachorowań.  W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 2633. 45 osób zmarło.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1245611776059666439?s=20

Na terenie powiatu lwóweckiego sytuacja jest stabilna wynika z przekazanych dziś rano informacji przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczna w Lwówku Śląskim. Mamy 16 osób objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę) 31 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

W hospitalizacji z podejrzeniem koronawirusa mamy jedną osobę, która od wczoraj oczekuje na wynik testu.

Na terenie powiatu lwóweckiego mamy jeden potwierdzony przypadek zachorowania na koronawirusa. Chora przebywa w domowej izolacji.

Lwóweccy policjanci codziennie kontroluje osoby przebywające na kwarantannie, tak te skierowane tam przez Sanepid, jak i te, które wróciły z zagranicy. Z danych na godzinę 8 dnia dzisiejszego wynika, iż w sumie policjanci do skontrolowania na terenie powiatu lwóweckiego mają 391 osób.

6 KOMENTARZE

 1. Wczoraj w hospitalizacji były dwie osoby, dzisiaj jedna tzn. że jedna z nich ma już wynik negatywny? Na Bolec.info piszą, że na wyniki czeka się aż 5 dni, czy te dane są wiarygodne? Czy osoby objęte kwarantanną domową lub nadzorem epidemiologicznym mają wykonywane testy?

 2. Jeżeli jesteście za zdrowiem ,to radni niech się zrzekną diet na walkę z koronawirus, Jelenia Góra to zrobiła czekamy na was Gryfów i Lubomierz ,udowodnijcie jak dobrzy jesteście w swoich staraniach.

 3. Wybory prezydenckie powinny być przełożone na późniejszy termin.
  Głosowanie korespondencyjne jest z kolei ABSOLUTNIE NIEDOPUSZCZALNE, gdyż listonosze będą o wiele bardziej narażeni na zakażenie, a przecież oni, obok służby zdrowia, są na wagę złota dziś!
  Aha, a zgadnijcie co za idiota stwierdził, że cyt. “skoro można iść do sklepu [po żywność, żeby nie zdechnąć z głodu – mój dopisek], to można iść też na wybory” [aby zagłosować na pajaca A, B lub C – mój dopisek] ???

 4. Kobieto jeżeli wybory chcecie przenieść ,to dlaczego nie walczycie o przeniesienie egzaminów szkolnych gdzie przystąpi do nich miliony uczniów , wniosek prosty to walka o władzę do koryta chcą się dostać.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here