Koronawirus: Od dziś zakaz wstępu do lasów

18
1953

“Z polecenia Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte”. – w wydanym dziś komunikacie informuje Ministerstwo Środowiska

 

“Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu”. – tłumaczy resort.

18 KOMENTARZE

 1. Trochę z innej beczki byłem dziś na zakupach w Gryfowie okolo godziny 11.00 zostałem wyproszony ze sklepu bo nie miałem 65 lat ok zgodziłem się z tym poszedłem do domku ok. 15 ponownie udałem się do tego sklepu i musiałem odstać przed sklepem około 45 minut bo przede mną było z 10 osób średnia 70 plus szkag mnie trafua co oni robia miedzy 10 a 12 kiedy powinni robic zakupy aby potem dac innym szanse rozumiem jedna no 2 starsze osoby ale nie cała kolejka.

 2. Nie można zakazać wejścia do lasu, a leśniczy może zakazać tylko z srt. 26 ust. 3 ustawy o lasach
  Nadleśniczy wprowadza okresowy zakaz wstępu do lasu stanowiącego własność Skarbu Państwa, w razie gdy:
  1) wystąpiło zniszczenie albo znaczne uszkodzenie drzewostanów lub degradacja runa leśnego;
  2) występuje duże zagrożenie pożarowe;
  3) wykonywane są zabiegi gospodarcze związane z hodowlą, ochroną lasu lub pozyskaniem drewna.
  Więc przepis coś dziwny, którego nie ma w żadnym dzienniku ustaw,

  • Dokładnie wczoraj powiedział to Roman Giertych taki zakaz jest niezgodny z konstytucją. Nie ma obawy przed wejściem do lasu w razie problemów niczego nie przyjmować sprawę kierować do sądu.

   • Prawa konstytucyjne mogą być ograniczone przez ustawę – obecnie mamy specustawę, więc szykować pieniążki na grzywny, Sędziom życzę stanowczości i konsekwencji w karaniu.

   • Ten sam Roman Giertych który w 2004 roku głośno nawoływał przeciw wejściu do Unii Europejskiej a niedawno bronił Donalda Tuska???

    Tak ten sam – wierzcie we wszystko co mówi i oglądajcie TVN buahahahahbuahahahahhahahahahahaha hahahahahahahhahahaha ojojo buahahahhahahahaahahah

    • Giertych rzeczywiście może okazać się baranem nawołując do czegokolwiek. Przecież w ustroju totalitarnym, któremu mandat do objęcia władzy dobrowolnie przyznała idiokracja, każde prawo można zmienić nim nowy dzień wstanie. Choćby i wstecz. Dla dobra narodu oczywiście.

 3. zamknęli lasy, gdzie człowiek mógł chociaż na chwilę zapomnieć o tym wszystkim, o epidemii, o wiązaniu rąk i karaniu za niewinność. Dożyliśmy czasów w których trzyma się w nas w nie kończących się kolejkach i naraża nas na utratę zdrowia.

  W kolejce do poczty we Lwówku spędziłem prawie godzinę. Drzwi oklejone stertą obostrzeń itp. Myślę sobie- przeżyję, ale wchodzę na urząd a tam czynne jedno okienko a sam Urząd czynny od 8 do 14. To jakaś paranoja- albo tniemy obsady i pracujemy wg czasu albo tniemy czas i pracujemy w maksymalnie możliwych obsadach by obsługa była płynna.

  Przykład drugi jedna z trzymających prym lwóweckich sieci handlowych. O godzinie 6:00 rzucone może 10 par rękawic ochronnych (te zgodnie z wytycznymi ma zapewnić sklep) i płyn dezynfekcyjny dozowany za pomocą mechanizmu Płynu do mycia okien- jaka to dezynfekcja gdy każdy łapami chyta się tej butelki!
  I jeszcze jedno: na zewnątrz wyliczona liczba wózków, w środku preferowana płatność kartą- a wózek kosztuje… skoro są obostrzenia i mamy płacić bezgotówkowo to po chol**ę zapięto wózki, przecież chodzi o to żeby nie wpaść w błoto czyli nie mieć bilonów i monet.

  Podsumowując: z tej epidemii zrobiono cyrk. Obostrzenia dot. ograniczenia kontaktów oczywiście owszem zasadne ale… NIE PRZESADZAJMY!!!!

  i teraz wykrzyczę żeby wszyscy zwłaszcza Ci którzy je ustalają usłyszeli:

  ZAMKNĘLIŚCIE SZKOŁY i URZĘDY, ZAWIESILIŚCIE KOMUNIKACJĘ PUBLICZNĄ, KOGO MOGLIŚCIE ZAMKNĘLIŚCIE W DOMACH, POZOSTAŁYM ZAMKNĘLIŚCIE LASY
  — DOBRZE KU**A ŻE PGRy PADŁY TO CHOCIAŻ MOŻEMY WYJŚĆ NA POLE ŻEBY NIE ZWARIOWAĆ.

 4. Rządzący czerpią dobre wzorce z epoki słusznie minionej.Gospodarka nakazowo-rozdzielcza sprawdziła się do czasu,aż brakło WSZYSTKIEGO i teraz też tak będzie.Wszelkie nakazy i zakazy nie są sankcjonowane jednym z trzech stanów nadzwyczajnych,dlatego prawdopodobnie są nie zgodne z prawem i konstytucją.

  • Co Ci z konstytucji i jej przywilejów – jakże słusznych i obowiązkowych kiedy zabraknie respiratora i miejsca na oddziale, obym nie miał racji, zdrowia i rozsądku życzę

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here