Koronawirus: Najnowsze dane z powiatu lwóweckiego

8
3252

Coraz częściej pojawiają się głosy, że koronawirus to ściema, również na naszych stronach w komentarzach piszecie, że to wszystko to nieprawda. Niemniej dane nie tylko z naszego powiatu, ale także kraju i całego świata nie pozostawiają złudzeń.

 

Na świecie odnotowano już 6,6 miliona osób zakażonych i blisko 390 tysięcy zgonów. Jedna trzecią wszystkich przypadków zakażeń i zgonów odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Dziś epidemia nasila się w Brazylii i Rosji. Walkę z COVID-19 wygrywa Europa, niemniej jeszcze dwa miesiące temu oglądaliśmy dramatyczne zdjęcia konduktów pogrzebowych z Włoch. Wirus dotarł do najbardziej egzotycznych regionów. Przypadki zakażeń odnotowano m.in. na Grenlandii, Zachodniej Saharze, Fidżi, Belize, w Nowej Kaledonii, czy Lesoto.

 

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce

W Polsce do dziś odnotowano 24.826 potwierdzonych przypadków zakażeń i aż 1.117 przypadków zgonów. Dziś już epidemia w naszym kraju nie rozwija się tak jak to miało miejsce dwa miesiące temu, ale codziennie docierają do nas kolejne dane o nowych zakażeniach i nowych ofiarach,

Mamy 139 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (104), małopolskiego (15), wielkopolskiego (6), świętokrzyskiego (5), opolskiego (4), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1) i podlaskiego (1). – poinformowało dziś przed południem Ministerstwo Zdrowia, dodając, iż w ciągu ostatniej doby zmarły dwie osoby (83-letnia kobieta w Zgierzu i 67 mężczyzna w Raciborzu).

 

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lwóweckim

W powiecie lwóweckim poradziliśmy sobie z epidemią. Najnowsze dane z PSSE w Lwówku Śląskim nie pozostawiają wątpliwości, iż dziś koronawirus jest już za nami. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiały kolejne dwie osoby, są to mieszkańcy gminy Wleń.

Na dzień dzisiejszy osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 4, a jedna osoba jest hospitalizowana. Na dzień dzisiejszy nie ma osób na kwarantannie na podstawie decyzji PSSE oraz osób w izolacji.

Z najnowszych danych lwóweckiego sanepidu wynika, iż od początku epidemii zakażonych koronawirusem zostało 41 mieszkańców powiatu lwóweckiego. 3 osoby zmarły, 1 nadal jest chora i w związku z innymi dolegliwościami przebywa w szpitalu. Wyzdrowiało 37 osób.

 

Łącznie, licząc według miejsca zamieszkania, potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano:

 • 2 na terenie gminy Gryfów Śląski. Obie już wyzdrowiały. Brak osób zakażonych;
 • 5 na terenie gminy Mirsk, w tym dwa przypadki śmiertelne i trzy wyzdrowienia. Brak osób zakażonych;
 • 5 na terenie gminy Lubomierz, w tym pięć wyzdrowień. Brak osób zakażonych;
 • 10 na terenie gminy Wleń, w tym 10 ozdrowień. Brak osób zakażonych;
 • 19 przypadków na terenie gminy Lwówek Śląski, w tym jeden śmiertelny i 17 ozdrowień. Zakażonych pozostaje 1 osoba.

8 KOMENTARZE

 1. Reszta nietestowana,więc dane są i tak niewiarygodne. Znam osoby,które ewidentnie miały typowe objawy i siedziały ze strachu w domu,lecząc się samemuLekarz rodzinny wiedział, sanepid też,testu nie było.Statystyka urzędowa,a nie faktyczna.

 2. Nie ściema ale nie jest tak groźny,żeby wyłączać państwa. Po za tym rządzący mają pretekst do rozgrywania nas obywateli, a winę za niepowodzenia usprawiedliwiać wirusem.

  • Ministrowi Szumowskiemu to my Polacy zawdzięczamy interesiki rodzinne, wzrost zachorowalności i ogólny chaos, jak to pod rządami mafii prezesa od chamskiej hołoty.

 3. Nie ma ograniczeń ilości klientów w sklepach, ale popatrzcie ile osób jest bez maseczek, nie mówiąc już o rekawiczkach ochronnych, kaslajacych i dotykających artykuły. Najgorsze że nikt na taki stan nie reaguje, chociaż zalecenia są jednoznaczne.Jak tak dalej będziemy dbać o siebie i innych,to nie cieszmy się , tylko o zgrozo , poczekajmy na efekty

 4. No i już drugą fale zapowiadają , co byście się bali. Nie dać się ogłupiać, codziennie na czerwono bilanse na głównych stronach, niech taki sam zrobią na inne choroby. Liczba zgonów o 3 tyś. mniejsza niż w analogicznym okresie tamtego roku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here