Koronawirus: Jak wygląda sytuacja w powiecie lwóweckim?

11
3711

W Polsce zarażone są już 44 osoby. – Niedługo będziemy mieli 100 osób zarażonych a za tydzień, może dłużej, dojdziemy do tysiąca – mówi Łukasz Szumowski, minister zdrowia, który był gościem w programie “Jeden na Jeden” u Monik Olejnik.

 

Co kilka godzin jesteśmy bombardowani nowymi informacjami o rozprzestrzeniającym się wirusie. Odwołane są wszystkie imprezy, zamknięte szkoły, przedszkola, żłobki, zamknięte instytucje kultury. Kontrowersje budzi kwestia pozostawienia otwartymi kościołów. Minister Szumowski apelował do biskupów o pochylenie się nad tą kwestią. – Wiem, że zalecono by mszy było więcej, co ma pomóc w rozrzedzeniu społeczeństwa. Jeżeli to nie zadziała, będziemy musieli pomyśleć nad bardziej radykalnymi środkami – zaznaczał.

KEP zachęca wiernych do wytrwałej modlitwy: „W związku ze wzrastającą liczbą zachorowań wywołanych przez koronawirusa Komisja Dialogu KEP i PRE zachęca chrześcijan w Polsce do wytrwałej i pełnej wiary modlitwy. Wyraża bliskość z wszystkimi dotkniętymi chorobą i ich rodzinami oraz składa wyrazy wdzięczności tym, którzy w związku z epidemią pełnią służbę na rzecz bliźnich. Niech Boży Duch wspiera nas w roztropności i w nadziei.” – pisze na stronach Konferencji Episkopatu Polski ks. Grzegorz Giemza Dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej.

Być może dzisiaj kościół ogłosi jaką podjął decyzję po wczorajszym spotkaniu z rządem.

Z ostatniego komunikatu Wojewody Dolnośląskiego wynika, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest siedem potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2. Osoby, u których dzisiaj potwierdzono obecność koronawirusa to mężczyźni (dwóch w sile wieku, trzeci w średnim wieku). Są w stanie dobrym.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 158 ,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 772,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 46.

Są doniesienia o dwóch potwierdzonych przypadkach zachorowania w Goerlitz. W powiecie lubańskim wczoraj jedna osoba była poddana hospitalizacji i jedna została objęta kwarantanną.

W powiecie lwóweckim sytuacja jest dobra.

Z danych Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Lwówku Śląskim z godz. 14. dnia 11 marca 2020 roku wynika, iż mamy 4 osoby objęte nadzorem epidemiologicznym, natomiast nie ma osób objętych kwarantanną, ani osób poddanych hospitalizacji ze względu na podejrzenie zachorowania na koronawirusa.

 

AKTUALIZACJA:

Ministerstwo Zdrowia na Twitterze potwierdziło 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie odnotowano 47 przypadków koronawirusa w Polsce. 

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1238019669023481856

11 KOMENTARZE

 1. Może trzeba inny system opracować jadę na pobranie materiału i mam siedzieć w domu kilka dni do wyniku, zamyka się wszystkie fabryki duże, wszyscy praktycznie siedzą w domach przynajmniej tydzień, pracują tylko służby, a tak co mamy młodzież szlajającą się wieczorami przez 2 tygodnie i rodziców którzy traktują to wszystko jak kolejne ferie, nauczyciele, ZUS z tych co na wolne polezą zrobi później kontrole bo za dużo zarabiają.

  • Prawdą jest, że młodzież i ich rodzice potraktowali wolne od zajęć w szkole jak wakacje, już pierwszego wieczoru można było spotkać grupy młodzieży pod wpływem alkoholu, świetnie bawiące się w swoim towarzystwie. Na szczęście patrol policji zareagował i rozgonił gówniarzy . Powinno się ustalić kary finansowe za nieprzestrzeganie decyzji Prezydenta, jeżeli ludziom brakuje inteligencji to strach przed utrata pieniędzy ich zdyscyplinuje

 2. Tyle tylko , że pracownicy Szpitala nie mają żadnej ochrony : kombinezonów , gogli , masek. Wielka kompromitacja Panie Ministrze Zdrowia wiedzieliście o tym od końca stycznia!!!!

 3. W Lwóweckim szpitalu nie ma żadnych zabezpieczeń dla pracowników. Nie ma kombinezonów , gogli , masek. Wstyd Panie Ministrze Zdrowia , wiedzieliście o tym od lutego !!!!

 4. A co z młodzieżą z Ukrainy uczącą się w szkole w Rakowicach ? Mają opuścić internat i gdzie pójdą ,wrócą na Ukrainę ? Kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo tej młodzieży często niepełnoletniej?

 5. Oto dwa skuteczne sposoby obrony przed królem wirusów:
  – budowa podziemnego przydomowego schronu przeciw-wirusowego, grubość ściany żelbetonowej min. 2m;
  lub
  – poddanie się hibernacji jak bohaterowie “Seksmisji” i wybudzenie po pandemii – ale nie gwarantuję, kogo lub co zastaniecie po rozhibernowaniu.
  😉

 6. No i właśnie z tego powodu, co powyższa wypowiedź mogą być problemy. Ktoś zlekceważy, ktoś zażartuje i jest problem. Niestety wielu nie ma pojęcia czym jest epidemia i nie dociera do nich, że poza zastosowaniem się do zaleceń nie mają żadnego wpływu na rozwój zdarzeń.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here