#Koronawirus: Jak wygląda sytuacja w powiecie lwóweckim?

7
2554

W ciągu doby na świecie przybyło 73 tysiące osób zakażonych, tym samym ich liczba wzrosła do 859 tysięcy. Zmarło kolejne 4 tysiące osób. Łącznie liczba zgonów przekroczyła już 42 tysiące. Dobra wiadomość jest taka, iż liczba osób, które wyzdrowiały wynosi już ponad 178 tysięcy wynika z aktualnych danych serwisu worldometers.info.

 

Wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia informowało, iż w sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 2311/33.

Z danych przekazanych wieczorem przez Wojewodę Dolnośląskiego wynika, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 267 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19, w tym cztery osoby zmarłe.

Dane dla województwa dolnośląskiego z 31.03.2020 godz. 18:03:

  • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 4630,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –2429,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 229

Kilka minut przed godziną 9 rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zgonach. W sumie liczba zakażonych koronawirusem osiągnęła już 2347. 35 osób zmarło. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby.

 

Na terenie powiatu lwóweckiego sytuacja jest dobra wynika z przekazanych dziś rano informacji przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczna w Lwówku Śląskim. Mamy 11 osób objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę) 39 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

W hospitalizacji z podejrzeniem koronawirusa mamy dwie osoby, która oczekuje na wynik testu.

Na terenie powiatu lwóweckiego mamy jeden potwierdzony przypadek zachorowania na koronawirusa. Chora przebywa w domowej izolacji.

7 KOMENTARZE

  1. Oj a co z naszym Burmistrzem Mirska dlaczego jeszcze nie wypowiedział się i nie protestował wyborów 10 maja czyżby był na nie gotowy panie Andrzeju ratuj pan gminę i zbojkotuj pan wybory proszę ogłosić że nie da rady stworzyć bezpiecznych lokali wyborczych bo taka jest prawda.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here