Koronawirus: Cztery zgony w powiecie bolesławieckim

2
1287

Wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zgonach w powiecie bolesławieckim. Trzy osoby to pacjenci zakładu opiekuńczego i hospicjum w Nowogrodźcu.

 

Wirus SARS-COV-2 zbiera śmiertelne żniwo w zakładach opiekuńczych i hospicjach w całej Europie. Niestety problem ten dotknął również placówki w Nowogrodźcu. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowała o trzech, kolejnych zgonach w tej miejscowości. Zmarli to 87-letnia kobieta oraz 72-letni i 73-letni mężczyzna. Wczoraj zmarł również 86-letni mężczyzna z Bolesławca. W zakładzie opiekuńczym i hospicjum w Nowogrodźcu łącznie, z powodu koronawirusa, zmarło już 9 osób.

Przypomnijmy, że osoby starsze oraz z chorobami współistniejącymi (cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca) to grupa najbardziej narażona na powikłania związane z chorobą COVID-19.

We wcześniejszym, porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 93-letniej kobiety z Bolesławca. Jest to zatem piąta ofiara w jednej dobie.

-/ eLuban.pl /red /-

2 KOMENTARZE

  1. Z calym szacunkiem dla zmarlych , ale pewnie do tej pory 93, 87 ,86 a nawet 73 czy 72 letnie osoby przebywajace w hospicjum pewnie byly okazami zdrowia. Mysle ze czas skonczyc te histerie pandemiczna. No ale temat jest , wiec wszyscy sie nim zywia.

  2. W innych tego typu placówkach(o których się nie słyszy,a przecież istnieją) byłoby dokładnie to samo,ale nikt tam nikogo nie testuje.Wspolczuje tym placówkom, gdzie wirusa wykryto,są już na cenzurowanym.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here