Koroanwirus: Rośnie liczba zakażonych

0
2509
laboratorium wykrywające koronawirusa /fot. UMWD/

Według informacji Wojewody Dolnośląskiego w niedzielę na terenie Dolnego Śląska potwierdzono ponad sto nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W niedzielę wieczór na terenie województwa było 1044 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 19.04 godz. 17:30):

liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 5209,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1044,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 223.

Sytuacja w szpitalach wojewódzkich odnośnie pracy oddziałów:

– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy – neurologia wstrzymana
– Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka – ograniczenia w oddziałach zabiegowych z powodu braku anestezjologów: chirurgia ogólna, chirurgia urazowo-ortopedyczna, neurochirurgia, urologia, chirurgia dziecięca.
– Dolnośląskie Centrum Onkologii – wyłączony jest z aktywności oddział stacjonarny Medycyny Paliatywnej, w tym zakresie opieki onkologicznej stale działa Poradnia Medycyny Paliatywnej i Hospicjum domowe. Pozostałe oddziały i filie – działają.
– Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej- wstrzymane przyjęcia: kardiologia, pediatria, interna, neurologia, laryngologia, neonatologia
– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu – wyłączone: chirurgia ogólna naczyniowa i urazowo-ortopedyczna, laryngologia i rehabilitacja
– Specjalistyczny Szpital im. dra. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu – wyłączona neurochirurgia

– Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc – działa bez ograniczeń
– Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego- oddziały stacjonarne i Izba Przyjęć bez wyłączeń
– 4 WSzK działa bez ograniczeń

Dziś przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż na terenie naszego województwa potwierdzono kolejnych 21 przypadków. Od początku epidemii na terenie kraju potwierdzono 9453 przypadków zakażonych koronawirusem. 362 osób zmarło a 1133 osób wyzdrowiało.

Z najnowszych informacji przekazanych przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 6, osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 68 (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę).

Liczba osób poddanych kwarantannie po powrocie z zagranicy wynosi 435.

Liczba osób poddanych izolacji – 6

Łącznie na terenie powiatu lwóweckiego od początku pandemii odnotowano już 14 przypadków zakażeń.

Jeden przypadek na terenie gminy Gryfów Śląski (kobieta już wyzdrowiała), dwa przypadki na terenie gminy Lubomierz, dwa na terenie gminy Mirsk, trzy przypadki na terenie gminy Wleń i pięć przypadków, w tym jeden śmiertelny na terenie gminy Lwówek Śląski.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here