Komunikat policji: Napad na właściciela kantoru w Gryfowie Śl.

0
351

.W dniu 28 sierpnia w godzinach rannych w Gryfowie Śląskim doszło do napadu na właściciela kantoru wymiany walut.

W momencie gdy poszkodowany zaparkował auto i przemieszczał się w stronę kantoru dwóch mężczyzn zamaskowanych kominiarkami podbiegło do poszkodowanego i uderzyło go pałką w głowę. W chwili gdy mężczyzna stracił równowagę wyrwali mu torbę w której miał znaczną ilość pieniędzy. Mężczyźni pośpiesznie odjechali z miejsca zdarzenia srebrnym samochodem osobowym marki Hyundai. Poszkodowany 64 letni mieszkaniec Lubania został przez załogę pogotowia ratunkowego przewieziony do szpitala na badania, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu pojawiły się patrole policji oraz patrol straży miejskiej z Gryfowa. Zarządzono także blokady dróg wyjazdowych z Gryfowa.

Obecnie policja wykonuje czynności operacyjne i procesowe na miejscu zdarzenia oraz na terenie miasta. Ktokolwiek ma informację na temat tego zdarzenia proszony jest o kontakt z Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim telefon 789 489 480.

Szczególnie zwracamy się do kierowców którzy mają rejestratory jazdy w pojazdach, a przemieszczali się w godzinach rannych w okolicach rynku i parkingu na Placu Kościelnym w Gryfowie Śląskim i zauważyli szybko oddalający się srebrny samochód marki Hyundai o zabezpieczenie i przekazanie nagrania policjantom.

Kilka minut temu policjantom udało się ustalić miejsce porzucenia pojazdu którym poruszali się sprawcy, sprawcy jednakże oddalili się w nieznanym kierunku. W związku z informacją, iż pojazd wskazany na zdjęciu mógł kilka dni wcześniej poruszać się po Gryfowie policja apeluje do osób które widziały kto poruszał się tym pojazdem, ile to było osób o przekazanie tej informacji i pilny kontakt z Z-cą Komendanta nr tel. 789 489 480

-/ Policja Lwówek Śląski /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here