Koniec remontu mostu w Lwówku Śląskim

15
2872

Jest już data otwarcia mostu w Lwówku Śląskim w ciągu ulicy Betleja, drogi wojewódzkiej 364. Nowy obiekt powstał w znacznie krótszym czasie niż to zakładano.

 

Po 90 latach, w ubiegłym roku stary most w ciągu ulicy Betleja w Lwówku Śląskim został wyburzony. Wcześniej Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wybudowała most zastępczy, dzięki któremu kierowcy niemal w ogóle nie odczuli utrudnień. Od dnia otwarcia mostu zastępczego minął zaledwie rok. W tym czasie wykonawca, firma Dromosttor z Mojesza wybudowała nowoczesny obiekt o znacznie lepszych parametrach niż konstrukcja z lat 30- tych ubiegłego wieku.

Jak już wiemy obiekt został ukończony o kilka miesięcy wcześniej, niż to zakładano. Zakończenie prac miało nastąpić do końca października, a nowoczesny obiekt mostowy już jest gotowy do użytku.

Oficjalne otwarcie mostu nastąpi
ok. godziny 10:00, dnia 5 sierpnia 2021 roku

15 KOMENTARZE

  1. 29 styczeń 2021 rok. “…Rząd PiS zabiera 6 mld zł z dotacji UE dla Dolnego Śląska. Sejmikowi radni klubu PiS byli jako jedyni przeciwko przyjęciu apelu do rządu o większe pieniądze. Mieszkańcy Dolnego Śląska są oburzeni ich postawą. Dolny Śląsk w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021–2027 dostanie z UE tylko 870 mln euro i jest trzecim od końca regionem z najniższą dotacją. Za nim są tylko małe województwa-opolskie z kwotą 763 miliony euro i lubuskie z 736 milionami euro. Dla porównania w latach 2014-2020 nasz region otrzymał 9 miliardów złotych czyli o 6 miliardów złotych więcej …”. Czy na otwarciu będzie Andrzej Kredkowski nasz radny z PiS co zdradził nasz region a więc i nasze miasto co głosował wtedy za obniżeniem tych dotacji? Jeżeli będzie to czy nie warto mu to wypomnieć a jak trzeba to i pokazać go palcem jak “pięknie ” dba o Lwówek Śląski? A najśmieszniejsze jak będzie jeszcze zabierał głos w sprawie tego mostu. Pani Burmistrz powinna w przemowie to wypomnieć Kredkowskiemu!

  2. Oczywiście car leon posługuje się polprawdą bo tak jest mu wygodnie. Gdyby nie pieniądze z pomocy rządowej dalej byśmy mieli min mosty jak za PO PSL zamiast remontu zwężenie do jednego pasa. Zapomina również że znaczna część pieniędzy UNII jest celową min na niwelowania różnic rozwojowych . Jak porównać Podlasie z Dolnym Śląskiem. Na temat środków można napisać pracę naukową.

  3. Czytaj ze zrozumieniem, ale widzę, że z tym problem. Wiesz co to są potocznie nazywane pieniądze znaczone? Wiesz dalszego Unia musi zatwierdzić wydatki z pozyskane kasy?

  4. ja się pytam gdzie jest chodnik, qrva gdzie jest chodnik?! Droga na basen, droga do Płakowic, jakby nie było to jest część “miasta/wsi” z drogą wojewódzką! Żenada Panie Ołówkowski i decydenci pomniejsi 🙁

  5. Ja to zrobiłem, to dzięki mnie, wszystko ja, gdyby nie ja to byłaby d,,, stoję w pierwszym rzędzie i liczę na oklaski, dziękujcie mi bo sam już nie mam sił się chwalić

  6. Gdzie jest chodnik?Basen w mieści plus byłe Płakowice nie daleko co? zabrakło funduszy?. Szczerze ten most nie dokońca jest dobrze zrobiony wystarczy się przejść po nim.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here