Koncert Noworoczno- Walentynkowy, czyli muzyczna podróż w rejony miłości

0
1622
Koncert walentynkowy we Wleniu 30

Jak wiadomo kobiety są z planety Wenus a mężczyźni z Marsa. Jeśli jednak ci kosmici spotykają się na planecie Ziemia, to grawitacja i przyciąganie jest tak silne, że zaczyna iskrzyć. Pojawia się cała gama emocji, których nie brakowało podczas Koncertu Noworocznego, a właściwie Noworoczno- Walentynkowego zorganizowanego przez władze Powiatu Lwóweckiego i w tym roku, jako partnera Gminę Wleń.

 

 

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID władze Powiatu Lwóweckiego postanowiły powrócić do tradycji i z początkiem nowego roku zorganizować Koncert Noworoczny. Wydarzenie odbyło się w piątek 17 lutego w sali Ośrodka Kultury i Sportu we Wleniu.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili członkowie Zarządu Powiatu Lwóweckiego w osobach Zbigniewa Grześków Wicestarosty Lwóweckiego oraz Zenona Zatchiej i Stanisława Mrówki, a także Radni Rady Powiatu Lwóweckiego, kierownicy powiatowych jednostek: Dorota Piotrowicz- Maślanka Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Izabela Romanek Kierownik PCPR, Justyna Bilińska Dyrektor DPS Nielestno i Andrzej Bielak Dyrektor ZSOiZ w Lwówku Śląskim a także Barbara Rosochacka- Horanin Sekretarz Powiatu Lwóweckiego i Dawid Kopeć Naczelnik Wydział Rozwoju, Integracji Europejskiej i Promocji. Nie zabrakło także szefów jednostek współpracujących, na co dzień z władzami Powiatu: mł. insp. Jarosława Barana Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim, Aliny Sudoł-Kornalewicz Nadleśniczy Nadleśnictwa w Lwówku Śląskim, Anny Michalkiewicz Dyrektor M-GOK w Gryfowie Śląskim, Marioli Szczęsnej Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Tadeusza Samborskiego byłego polityka i radnego sejmiku dolnośląskiego. Wśród gości nie zabrakło także Marii Gierczyk Skarbnik Gminy Wleń, Bogusławy Bieszczad Sekretarz Gminy Wleń, Radnych Miasta i Gminy Wleń z Przewodniczącą Rady Katarzyną Kotołowską, dyrektorów gminnych jednostek i sołtysów Gminy Wleń oraz mieszkańców powiatu lwóweckiego. Wszystkich przybyłych powitali gospodarze wydarzenia Artur Zych Burmistrz Gminy Wleń i Daniel Koko Starosta Lwówecki.

Artur Zych Burmistrz Gminy Wleń i Daniel Koko Starosta Lwówecki.
Artur Zych Burmistrz Gminy Wleń i Daniel Koko Starosta Lwówecki.

 

– To już osiemnasty Koncert Noworoczny organizowany wspólnie przez Powiat Lwówecki i Gminę naszego powiatu. Tak się składa i cieszę się z tego powodu, że dzisiaj mamy zaszczyt wspólnie z panem Burmistrzem i władzami Miasta i Gminy Wleń organizować ten koncert dla Państwa. – mówił Daniel Koko, który wyjaśniał, iż zgodnie z tradycją każdego roku wydarzenie odbywa się w innej gminie powiatu.

Koncert Noworoczny organizowany przez Powiat Lwówecki i gminy w naszym powiecie to swoiste podziękowania naszych samorządów dla wszystkich tych, z którymi, na co dzień współpracujemy żeby rozwiązywać wszystkie nasze problemy i wykonywać najważniejsze zadania. Dziękujemy Wam za dotychczasową ciężką współpracę w celu rozwiązywania tych najtrudniejszych spraw. Dziękujemy za dobre słowa, za chwile wsparcia, za to, że te zadania, które spoczywają na nas samorządowcach w znacznej mierze są wykonywane przez Was i dzięki tej wzajemnej dobrej współpracy możemy je realizować, żeby naszym mieszkańcom w powiecie lwóweckim żyło się coraz lepiej. – dziękował Starosta Lwówecki, który szczególne podziękowania skierował do jednego z przedsiębiorców.

W sposób wyjątkowych pragnę podziękować przedsiębiorcy z Gryfowa Śląskiego, Panu Jerzemu Horbaczowi [red.: Piekarnia – Cukiernia M & J Horbacz Jerzy Horbacz]. Jak powiedziałem, jest to osiemnasty koncert Noworoczny, a Pan Jerzy to jedyny przedsiębiorca, który uczestniczył we wszystkich koncertach i zawsze nas wspiera także rzeczowo i finansowo, za co serdecznie dziękuję. – wskazywał Daniel Koko.

Jerzy Horbacz Piekarnia – Cukiernia M & J Horbacz
Jerzy Horbacz Piekarnia – Cukiernia M & J Horbacz

 

– Trzeba podkreślić, że znajdujecie się Państwo w najpiękniejszej gminie w Polsce, w jednej z najstarszych, prawa miejskie w 1214 roku, najstarszy zamek murowany, piękna zapora pilchowicka i cieszę się, że w tych okolicznościach możemy organizować takie piękne wydarzenie wspólnie z Powiatem Lwóweckim. Myślę, że dzisiaj po tych latach trudnych, które nas mocno, mówiąc kolokwialnie przećwiczyły, bardzo ważne jest, żeby się spotkać twarzą w twarz, żeby porozmawiać, żeby można było spokojnie też odpocząć od tego wszystkiego. – mówił Artur Zych Burmistrz Gminy Wleń, który podziękowania skierował do swoich współpracowników, sołtysów i ludzi, którzy, na co dzień wspierają go w pracy. Burmistrz słowa podziękowania za współpracę skierował także do władz Powiatu.

XVIII Koncert Noworoczny, a właściwie to Noworoczno- Walentynkowy pt.: ,,Serduszko puka w rytmie cza- cza ...” dostarczył niesamowitych emocji. Artyści zabrali publiczność w muzyczną podróż w rejony miłości i namiętności zapewniając przeżycie romantycznego wieczoru w rytmie największych polskich i światowych przebojów takich jak: „Kto me usta całuje, ten śni”, „Jej portret”, „Niech żyje bal”, „18 mieć lat, to nie grzech”, „O mnie się nie martw”, „Dziewczyna o perłowych włosach” czy „Diana”.

Na scenie zagościli Barbara Droździńska – artystka z „kresową duszą”, ogromną wrażliwością i poczuciem humoru pozwalającym poruszać najczulsze struny ludzkich serc, Grażyna Komincz – młoda, charyzmatyczna i magnetyczna wokalistka związana z polską sceną muzyczną, której autorskie interpretacje utworów budziły moc pozytywnych emocji, Leonid Wołodko – artysta, który swoim nietuzinkowym stylem muzycznym i zagadkową osobowością oczarował publiczność śpiewając w kilku językach i Paweł Kozich – młody, zdolny śpiewak, obdarzony pięknym głosem, którym malował niezwykłe ,,krajobrazy muzyczne” serwując ucztę dla ucha. Całość wyreżyserowała oraz śpiewająco, z gracją, wdziękiem i urokiem osobistym prowadziła Aurelia Sobczak – aktorka, scenarzystka i reżyserka, która z wrodzoną sobie umiejętnością dawkowała publiczności uśmiech i wzruszenia.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here