Kolejny pożar w regionie

0
1415
fot.: OSP KSRG Lubomierz

Czwartkowy poranek dla strażaków rozpoczął się od wyjazdu do pożaru w Lubomierzu. Ze zgłoszenia wynikało, iż nad jednopiętrowym budynkiem widać płomienie.

 

Zgłoszenie o zdarzeniu do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lwówku Śląskim przyszło tuż po godzinie 7 rano. Wynikało z niego, iż nad jednopiętrowym budynkiem widać płomienie, prawdopodobnie zapaliła się sadza w kominie.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp z OSP KSRG Lubomierz oraz zastęp JRG PSP w Lwówku Śląskim. Po dotarciu strażacy potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego i przystąpili do działania.

Poranna akcja w Lubomierzu trwała niemal półtorej godziny. Na szczęście dla lokatorów szybkie i sprawne działania strażaków zapobiegły tragedii, skończyło się na strachu.

Strażacy przypominają o obowiązkach jakie nakłada ustawodawca na właścicieli, zarządców w sprawie czyszczenia i przeglądów przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) i apelują o rozsądek. O dramatycznych skutkach pożarów kominów pisaliśmy niejednokrotnie – czytaj: Przepisy zobowiązujące do czyszczenia przewodów kominowych!

-/zdjęcia:OSP KSRG Lubomierz/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here