Kolejny market powstanie koło Lwówka Śląskiego

22
6833
zdjęcie poglądowe (fot. Lwówecki.info)

Market nie powstanie w samym mieście. Sieć, chce wybudować kolejny sklep tuż za jego granicami. Właśnie wystąpili o pozwolenie.

 

Ile jest marketów w Lwówku Śląskim?

Stolica powiatu lwóweckiego przoduje pod względem liczby marketów w regionie. Tylko w samym mieście jest ich aż siedem. Zakupy możemy zrobić m.in. w jednej z trzech Biedronek, które zlokalizowane są na ulicach: Oświęcimskiej, Orzeszkowej i Jaśkiewicza. Tuż obok tej ostatniej możemy trafić do marketu Lidla. Na Alei Wojska Polskiego mamy do dyspozycji Polo Market, a przy ulicy Kościuszki sklep sieci Intermarche. Natomiast wjeżdżających do miasta od strony Złotoryi wita Netto.

Ekspansja Dino

W ostatnim czasie sieć niewielkich marketów podbija nasz powiat. Jej sklepy możemy znaleźć już w Mirsku, Wleniu, Lubomierzu, Gryfowie Śląskim i od niedawna w Brunowie koło Lwówka Śląskiego. Dobiega końca budowa marketu w Pławnej Dolnej. Pod koniec grudnia ubiegłego roku redakcja Lwówecki.info informowała, iż sieć wystąpiła o pozwolenie na budowę sklepu w Płóczkach Dolnych, właściwie tuż za granicą miasta Lwówek Śląski. Ale to jednak nie koniec.

Trzecie Dino koło Lwówka Śląskiego

Dnia 17 stycznia do Starostwa Powiatowego wpłynął wniosek inwestora – DINO POLSKA S.A. wydanie pozwolenia na budowę kolejnego marketu. Jak tłumaczy we wniosku inwestor ma to być budowa budynku handlowo- usługowego wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, przez którą rozumie się: układ komunikacji wewnętrznej, miejsca parkingowe, zadaszenie, budowę zewnętrznych instalacji: kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, deszczowej wraz z podziemnym, szczelnym, bezodpływowym zbiornikiem retencyjnym bazującym na zespole skrzynek, budowę oraz demontaż fragmentu sieci wodociągowej, budowę instalacji oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznej linii zasilającej. Obiekt ten podobnie jak poprzednie będzie tuż przed miastem. Zapewne z jednej strony ma to być ułatwienie dla mieszkańców wiosek ale z drugiej strony sposób na odciągnięcie ich od królujących w mieście sieci.

Market ma powstać przy drodze z Lwówka Śląskiego do Bolesławca, w miejscowości Rakowice Wielkie. Ma być ulokowany na działce pomiędzy przejazdem kolejowym a drogą w kierunku Radłówki. Wniosek o pozwolenie jest w trakcie rozpatrywania. Jednak jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to zapewne jeszcze w tym roku market otworzy swe podwoje.

22 KOMENTARZE

  1. Wszystko pięknie tylko skąd wezmą pracowników, w każdym markecie Dino jest straszny deficyt pracowniczy przeżyłam to na własnych plecach pesja minimum wymogi duże kontrolę kontrolę kontrolę a i delegacje jedziesz gdzie mają ochotę cię wysłać nie liczą się z Tobą

  2. a na tej działce za torami to nie są 500-letnie ruiny wpisane do rejestru zabytków?
    polecam inwestorom wycieczkę do konserwatora
    gotycka wieża mieszkalna, nr wpisu do rejestru: 964 z 13.11.1961 r.

  3. Jak postawią Dino w Rakowicach to strzelą sobie w kolano za blisko Brunowa, po drugie hm teren zalewowy, jestem ciekawa skąd ludzi wezmą do pracy jak osoby którym nie chce się pracować wolą siedzieć w domach na wikcie Państwa a użerać się za marne grosze chyba nie będą.

    • Mariola chyba kiblowała z gegry. Wiesz w którym miejscu ma być dino? Gdzie tam teren zalewowy? Chyba że będzie kolejna powódź 1000-lecia jak w ’97. Gdzie Rakowice obok szkoły, a gdzie Brunów….litości

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here