Kolejny fantastyczny rajd rowerowy

0
224

Ponad stu uczestników przejechało szlakiem rowerowym ER-6 wzdłuż Doliny Bobru, z położonego przy granicy czeskiego Zaclerza, przez Lubawkę, Kamienną Górę, Marciszów, Janowice Wielkie, Jelenią Górę obok Zapory Pilchowickiej a następnie przez Wlenia do Łupek.

 

W sobotę 8 czerwca 2019 roku kilkudziesięciu miłośników dwóch kółek z terenu powiatu lwóweckiego dotarło do Zaclerza skąd wraz z czekającymi na nich czeskimi kolegami kilka minut po godzinie 11 wyruszyli na trasę kolejnego już rajdu rowerowego organizowanego przez Powiat Lwówecki w partnerstwie z Miastem Žacléř.

Czechy powitały nas deszczem – z uśmiechem na mecie wspominali uczestnicy, którzy szybko dodawali, iż to ich nie zraziło przed wyruszeniem na jedną z piękniejszych tras w regionie. Tym bardziej, iż już po dotarciu do granicy w Lubawce pogoda zdecydowanie się poprawiła i przez dalszą drogę rowerzystom towarzyszyło piękne czerwcowe słońce.

Organizację i bezpieczeństwo podczas rajdu na najwyższym poziomie ocenia zabezpieczający imprezę ratownik medyczny – Jak zwykle było rewelacyjnie. Uczestnicy zdyscyplinowani, organizatorzy się sprawdzili. – mówi Robert MikłaszewskiLudzie różnie przygotowani, jedni bardziej rozciągnięci, inni mniej. Jedni szybciej pokonywali trasę, innym zajmowało to więcej czasu – dodaje podkreślając, że w tym rajdzie nie liczy się czas i nikt tu nikogo nie pośpiesza, bo tu liczy się przygoda, integracja i dobra zabawa.

Pierwsi uczestnicy na metę dotarli już o godzinie 15. Na zmęczonych, ale szczęśliwych rowerzystów, którzy pokonali ok 90 km trasę w Schronisku Szkolno- Młodzieżowym w Łupkach w czekał przepyszny obiad.

 

Integracyjne spotkanie dla uczestników rajdu trwało do późnych godzin wieczornych.

fot.: Powiat Lwówecki
fot.: Powiat Lwówecki

Kolejny rajd już za rok, a wkrótce Powiat Lwówecki zaprosi wszystkich miłośników przygód na spływ pontonowo- kajakowy rzeką Bóbr. O szczegółach poinformujemy już niebawem.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here