Buty Sapera na szczycie

0
617

Historia tego zespołu pokazuje, że ciężka praca i pasja to klucz do sukcesu i nie ma większego znaczenia, skąd pochodzisz. Liczy się to, co Ci w duszy gra.

 

W roku 2019 po wieloletniej przerwie zespół Buty Sapera wraca na scenę. Mariusz „Grucha” Maculewicz i Krzysztof „Mikuś” Mikułko wchodzą do studia Custom 34, gdzie nagrywają singiel, na którym znalazły się dwa utwory: Plany i Peron.

Ten pierwszy utwór przeszedł bez większego echa, natomiast ten drugi trafił w gusta publiczności. Utwór Peron, do którego tekst i muzykę 30 lat temu napisał „Grucha” w nowej aranżacji trafił na szczyty list przebojów. Co ciekawe, realizując teledysk do niego zespół podkreślił swoje pochodzenie, przywiązanie do regionu i znaczna część zdjęć została zrealizowana na terenie Lwówka Śląskiego i powiatu lwóweckiego.

Zespół nie usiadł na laurach. W roku ubiegłym ukazał się utwór „Anormalny świat”, który szybko stał się numerem 1 w Top30.pl na liście Muzycznego Radia.

Buty Sapera dzięki tym dwóm utworom stały się znane szerokiej publiczności. Idąc za ciosem kapela w marcu 2022 roku pokazuje światu „Kubeczek”. Utwór i teledysk do niego trafiają w gusta fanów. „Kubeczek” szybko staje się numerem 1 na Hitplanecie Muzycznego Radia i to dwukrotnie z rzędu. Dla muzyków to niewyobrażalny sukces.

– To lista, którą doceniają wszyscy muzycy w Polsce. – zauważa Mariusz Maculewicz, który wspomina, iż teledysk do tego utworu możemy posłuchać i obejrzeć w programie Młoda Polska Kino Polska Muzyka.

– Ja sam nie wiem skąd biorą się osoby, które nas lubią, ale wiem, że dla tych fanów i miłośników Pl, patriotów miejscowych warto tworzyć do końca życia i tak Mikuś i ja zadecydowaliśmy. Dziękujemy Wam z całego naszego serducha, bo dzięki Wam wiemy, że jest sens tworzyć dalej. – dziękuje w imieniu całego zespołu Mariusz Maculewicz, który przyznaje nam, iż jednym z jego wielkich marzeń jest zagranie na żywo w rodzinnej miejscowości – Lwówku Śląskim.

Ciekawostka. Buty Sapera na swoim społecznościowym profilu zapowiadają, iż na przełomie maja i czerwca br. pokażą światu kolejne dwa nowe utwory. Na zdjęciach dodanych do posta widać muzyków sekcji dętej. Zapowiada się zatem coś zupełnie nowego, na co z niecierpliwością czekamy.

W oczekiwaniu na kolejne hity oraz na koncert na żywo, jak nie w Lwówku Śląskim, to może w którejś z sąsiednich miejscowości całej kapeli dziękujemy za znakomitą pracę, wspaniałe utwory i promocję regionu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here