Kolejny dzień i kolejne zakażenia w powiecie

15
3818

Epidemia koronawirusa zatacza coraz szersze koło. W powiecie przybywa zakażonych. Dzieci i młodzież są na zdalnym nauczaniu.

 

W szpitalu w Bolesławcu jest 72 potwierdzonych przypadków zakażeń, 7 na oddziale intensywnej terapii, 10 pod respiratorem. Ostatniej doby w bolesławieckim szpitalu zmarł mężczyzna 84 lata – informuje biuro Wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego.

Na terenie powiatu lwóweckiego mamy 5 nowych przypadków #COVID-19. – wynika z porannego raportu podanego przez władze Powiatu. Dziś są to trzy osoby z terenu gminy Lwówek Śląski, jedna osoba z terenu gminy Gryfów Śląski, jedna osoba z terenu gminy Mirsk.

 • Od początku epidemii na terenie powiatu zakażonych zostało 134 osoby, a wyleczonych 65 osób a zmarło 4:
 • Na terenie gminy Lwówek Śląski odnotowano 73 zakażenia. Wyzdrowiało 33 osoby, a jedna osoba zmarła;
 • Na terenie gminy Gryfów Śląski odnotowano 18 zakażeń, 7 osób wyzdrowiało, niestety, jedna zmarła;
 • Na terenie gminy Mirsk odnotowano 16 zakażeń, 8 osób wyzdrowiało, niestety, dwie zmarły;
 • Na terenie gminy Wleń odnotowano 15 zakażeń, w tym 12 osób wyzdrowiało;
 • Na terenie gminy Lubomierz odnotowano 12 zakażeń, 5 osób wyzdrowiało.

Obecnie na terenie powiatu lwóweckiego są 65 aktywne przypadki COVID-19:

 • 39 w gminie Lwówek Śląski,
 • 10 w gminie Gryfów Śląski,
 • 7 w gminie Lubomierz,
 • 6 w gminie Mirsk,
 • 3 w gminie Wleń.

257 osób decyzją Sanepidu jest na kwarantannie, 65 osób jest objęte izolacją, a 5 jest hospitalizowane.

Z porannych informacji Sanepidu wynika, iż na terenie powiatu lwóweckiego za zgodą PSSE w Lwówku Śląskim z tradycyjnego na zdalne nauczanie z powodu wykrycia wśród czy to nauczycieli, czy rodziców przeszli uczniowie z następujących placówek:

Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lwówku Śląskim – klasy 4-8
Szkoły Podstawowej Masters Academy – klasy 4-8
Szkoły Podstawowej w Mirsku

Z normalnych zajęć nie mogą korzystać także podopieczni:

Oddziału przedszkolnego w Mirsku oraz przedszkola i żłobka w Wojciechowie.

Dziś ma zapaść decyzja o zamknięciu, przejściu na zdalne nauczanie w kolejnej z placówek.

Informacje przekazane dziś rano przez Sanepid dementuje dyrekcja i rodzice: z SP Masters Academy oraz żłobka w Wojciechowie tłumacząc, iż te placówki już działają.

15 KOMENTARZE

 1. Nie panikujta. Skoro zachorowali muszą wyzdrowieć lub patrząc matematycznie wyzdrowienie czeka 90 procen chorych. Dziwne, że pierwsza wiadomość jest zła a powinna być dobra czyli ilu ludzi wyzdrowiało danego dnia. A tak można walić liczbami aby wywołać syndrom obozów z drugiej wojny światowej, najważniejsze jest to abym ja przeżył…. Nawet nie wiecie jak się wirus przenosi, nic nie wiecie. Maski i rękawiczki nie dały 100 procentowej ochrony. Szpitale nie chcą leczyć, bo nie mają wolnych miejsc, o przeciw ciałach już nawet nikt nie mówi z krwi ozdrowienców. Zamykajcie wszystko, aaaa i nie zapomnijcie obciąć pensji i zabrać 500 plus

 2. A dlaczego nie ma informacji że w Rakowicach w ZSET jest chory nauczyciel?! Szkoła działa.normalnie. Pytam się więc dlaczego nie mówi się uczniom że jest chora osoba? Ukrywanie czy jak?!!

 3. Do Rodzic1 i to jest właśnie plotka. Miało robionych testy co oznacza,że jeszcze nie wiadomo czy ZDROWI czy chorzy. I nie wiadomo ilu osobom robione i czy to hospicjum czy obsluga przychodni. Okaże się jutro.

 4. Nie rozumiem najazdu na panią z naszej szkoły. Byłem jak najbardziej poinformowany o jej zakażeniu i nie rozumiem tej paniki. Wszyscy tak samo możecie być zakażeni i przechodzić chorobę bezobjawowo. Może zanim ktoś zacznie wielką krytykę to przemyśli wszystkie okoliczności. Postawcie się na miejscu uczniów, im dłużej szkoła otwarta tym my mamy większą wiedze, a przed nami matura do zdania… NIE POZDRAWIAM 🙂

 5. Myślę, że tu nie chodzi o to, że ktoś krytykuje chorobę czy chorego, ale o to, że ludzie zachowują się nieodpowiedzialnie. Zamiast poinformować od razu otoczenie, robi się jakieś niejasne sytuacje.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here