Kolejne zatrzymania osób z metamfetaminą

3
1313

Krajowe Biuro do spraw Przeciwdziałania Narkomanii w raporcie za 2020 rok zauważa, iż w ciągu ostatnich lat rosnącą popularność metamfetaminy i wskazuje, iż w przypadku tej substancji problem dotyczy przede wszystkim województwa dolnośląskiego, gdzie są miasta, w których głównym używanym narkotykiem jest właśnie metamfetamina.

 

Potwierdzają to niestety policyjne statystyki. Lwóweccy policjanci bardzo często zatrzymują właśnie osoby posiadające ten narkotyk. Tylko w ostatnich trzech dniach w ręce mundurowych wpadły cztery osoby z metamfetaminą.

 

sierż. Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim informuje, iż 13 września 2021 roku policjanci patrolu interwencyjnego zatrzymali w Gryfowie Śląskim 40- latka z metamfetaminą. 14 września br. w godzinach popołudniowych na ul. Jeleniogórskiej w Gryfowie Śląskim do kontroli drogowej policjanci zatrzymali 47- letniego mieszkańca powiatu lubańskiego. W wyniku podjętych czynności przy mężczyźnie ujawniono zawiniątko z zawartością metamfetaminy. Również 14 września w godzinach nocnych w Mirsku policjanci kontrolowali pojazd marki Opel. Jego kierujący 34- letni mężczyzna z powiatu lubańskiego znajdował się pod wpływem alkoholu (wydmuchał 0,5 promila) oraz pod wpływem środków odurzających. Ponadto posiadał przy sobie woreczek z zawartością metamfetaminy. 15 września br. przed godziną 16:00 w Mirsku policjanci zatrzymali 34- latka, przy którym również ujawniono środki odurzające w postaci metamfetaminy.

 

Wszystkie powyższe osoby zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here