Kolejna kolizja na feralnym skrzyżowaniu

4
4589
zdjęcia: 24jgora.pl

To jedno z tych skrzyżowań, które wymaga wprowadzenia nowego, bardziej czytelnego oznakowania, zmiany organizacji ruchu, a najlepiej budowy w tym miejscu ronda.

 

 

Tu regularnie co kilka, kilkanaście dni dochodzi do zdarzeń drogowych, w których niejednokrotnie ranni bywali kierowcy i pasażerowie. Mowa o skrzyżowaniu w Jeżowie Sudeckim, gdzie krzyżują się drogi w kierunku Wlenia, Jeżowa Sudeckiego oraz Zabobrza i centrum Jeleniej Góry.

Do kolejnego zdarzenia doszło tu w sobotni wieczór tuż przed godziną 21.

„Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że volkswagen jechał od strony Jeleniej Góry do Siedlęcina a ambulans z Jeżowa Sudeckiego w stronę Jeleniej Góry. Do zderzenia doszło na skrzyżowaniu. Dwie osoby jadące autem osobowym doznały ogólnych potłuczeń ciała, na szczęście nie są to obrażenia zagrażające życiu. Kierowca ambulansu nie odniósł obrażeń.” – informuje portal 24jgora.pl.

Na miejscu oprócz policji były dwa zastępy straży pożarnej oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego.

4 KOMENTARZE

  1. Od lat jest taka organizacja ruchu. To nie skrzyżowanie jest Problemem. Problemem jest to, że kierowcy nie znają przepisów. Kierowca VW powinien włączyć kierunkowskaz w lewo jadąc z J.G. w kierunku Wlenia nawet jeśli jest na drodze z pierwszeństwem. Czy to zrobił? Zapewne nie jak większość, których spotykam na tym skrzyżowaniu. Kierowca karetki zapewne nie widząc kierunkowskazu myślał, że VW będzie jechał prostu w stronę Jeżowa. I tragedia gotowa.

  2. Tak,nawet jak mam pierwszeństwo na skrzyżowaniu włączam kierunkowskaz,pozostali uczestnicy wiedzą jaki manewr nogą wykonać.Trzeba myślenia i wyobrażni,prawojazdy mam od 1977 roku a to jest też spore doświadczenie.

  3. Organizacja ruchu jest prawidłowa, nie ma potrzeby marnować pieniądze na rondo. Niedouczeni kierowcy, matoły, nie znają przepisów i nie sygnalizują na tym skrzyżowaniu skrętu w lewo.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here