Kłusownik złapał lisa we wnyki. Teraz jego szuka policja

4
1790
fot. Policja Lwówek Śląski

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim prowadzą postępowanie zmierzające do ustalenia sprawcy, który poprzez nastawienie wnyków w postaci metalowego drutu dokonał kłusownictwa, w wyniku czego doszło do złapania lisa, pozbawienia jego wolności i cierpienia zwierzęcia.

 

7 lutego 2020 roku Straż Miejska w Lwówku Śląskim otrzymała zgłoszenie od kobiety, której mąż w trakcie spaceru ujawnił w lesie lisa złapanego na tzw. wnyki. Zwierzę szarpało się, było zakrwawione, miało otwarte złamanie przedniej kończyny, bardzo cierpiało. Na miejsce wezwano Policję, Straż Leśną oraz lekarza weterynarii. Niestety cierpiącego zwierzęcia nie udało się uratować. Policjanci zabezpieczyli wnyki w postaci metalowego drutu celem prowadzenia dalszych czynności wykrywczych.

 

Policjanci przypominają, że zakładanie wnyków jest naruszenie przepisów prawa łowieckiego oraz ustawy o ochronie zwierząt. Za taki proceder grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

-/ st.post. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski /-

4 KOMENTARZE

  1. Oby Policja miała w złapaniu tego zwyrodnialca więcej szczęścia niż w przypadku tego parszywca z Pławnej, co mordował koty strzelając z wiatrówki, a parszywa bigoteria go chroniła.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here