Kłusownicy w Lwówku Śląskim

0
280
fot.: Lwówecki.info

W połowie października lwówecka Straż Miejska została poinformowana i wezwana na miejsce znalezienia szczątków sarny (fot. poglądowe).

 

Truchło zwierzęcia znalezione zostało przez uczniów jednej ze szkół na terenie Lwówka Śląskiego, w pobliżu właśnie tej placówki oświatowej podczas zajęć w terenie. Przybyła na miejsce straż Miejska dokonała oględzin, z których wynikało, iż mogło dojść do popełnienia przestępstwa kłusowniczego.

 

Zaciśnięta na szyi stalowa linka i sposób jej zamontowania w miejscu zdarzenia wskazywała na świadome założenie tzw wnyki i możliwość popełnienia przestępstwa kłusowniczego. Zabezpieczono miejsce i przekazano sprawę Policji, która obecnie prowadzi wyjaśnienia w tej sprawie. To zwierzę przed śmiercią zapewne doznało wielu cierpień. Liczymy, iż Policjantom uda się wyjaśnić sprawę i doprowadzić sprawcę przed wymiar sprawiedliwości.

 

Przypominamy, że zadawanie bólu zwierzętom i bezprawne ich zabijanie stanowi przestępstwo! Ponadto przepisy karne prawa łowieckiego stanowią również w art. 52, iż za posiadanie urządzeń do kłusowania grozi kara do 1 roku pozbawienia wolności, a w art. 53 wejście w posiadanie zwierzyny za pomocą wnyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5ciu.

 

-/ UGiM Lwówek Śl. /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here