Kierujący pod wpływem narkotyków zasnął za kierownicą na środku drogi

5
2252
fot. KPP Lwówek Śl.

Wczoraj w godzinach porannych policjanci z Gryfowa Śląskiego zastali uszkodzone auto, które stało w miejscowości Krobica, na pasie ruchu z włączonym silnikiem. Za kierownicą pojazdu spał mężczyzna, który wcześniej prowadząc pojazd uderzył w drzewo. 33- letni mieszkaniec Świeradowa Zdroju znajdował się pod wpływem środków odurzających. Ponadto miał zakaz prowadzenia pojazdów, a jego samochód był niedopuszczony do ruchu oraz nie posiadał polisy ubezpieczeniowej. W trakcie czynności w pojeździe ujawniono ponad 40 porcji metamfetaminy.

 

15 grudnia po godzinie 7 rano Dyżurny lwóweckiej Komendy otrzymał zgłoszenie o śpiącym mężczyźnie za kierownicą uruchomionego pojazdu w miejscowości Krobica (gm. Mirsk). Po chwili przybyli na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu w Gryfowie Śląskiem potwierdzili zgłoszenie.

33- letni mieszkaniec Świeradowa Zdroju uderzył w przydrożne drzewo na łuku drogi w miejscowości Rębiszów. Mimo uszkodzenia pojazdu dalej kontynuował jazdę. Po przejechaniu kilku kilometrów w miejscowości Krobica zatrzymał się na środku drogi i zasnął. Po przebadaniu mężczyzny na obecność środków odurzających w organizmie, wynik wskazał, iż 33- latek znajduje się pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy. Ponadto kierujący ma zakaz prowadzenia pojazdów oraz decyzję starosty o cofnięciu uprawnień.

Natomiast pojazd, którym się poruszał był niedopuszczony do ruchu oraz nie posiadał ważnej polisy ubezpieczeniowej.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci ujawnili w pojeździe ponad 40 porcji metamfetaminy.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed Sądem.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here