Kierowcy po amfetaminie

3
1072
zdjęcie poglądowe fot. Dolnośląska KAS

Rośnie proceder prowadzenia pojazdów pod wpływem narkotyków. Zatrzymani kierowcy byli odurzeni amfetaminą. Usłyszeli zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz posiadania narkotyków.

 

Dolnośląscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) we współpracy z Policją stale monitorują i ujawniają nowe przypadki łamania prawa, związane z nielegalnym posiadaniem lub handlem środkami odurzającymi.

W ostatnim czasie prowadząc kontrole drogowe, funkcjonariusze zatrzymali na terenie Lwówka Śląskiego i Gryfowa Śląskiego trzech kierowców pod wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusze przebadali skórę dłoni zatrzymanych i wykryli śladowe ilości amfetaminy/metamfetaminy, a także wykonali test na obecność narkotyków w organizmie, który pokazał wynik pozytywny.

W trakcie przeszukań pojazdów i odzieży wykryli narkotyki, a po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że żaden z nich nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jeden z kierowców był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Funkcjonariuszom KAS w działaniach kontrolnych pomagał pies służbowy „Aria”. Kierowcy zostali zatrzymani, dalsze czynności prowadzi Policja.

-/Dolnośląska KAS/-

3 KOMENTARZE

  1. W listopadzie zatrzymała mnie policja . Wyniki testu były pozytywne na amfetaminę. Zdziwiłam się mocno . Po badaniach krwi wyszło że nie mam żadnych środków odurzających . Do dzisiaj nie mam prawka . Więc wynik testu nie jest jednoznaczny .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here