Kierowca ukrył w płytach meblowych 400 tys. szt. papierosów bez znaków akcyzy

1
356

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali obywatela Łotwy na autostradzie A4. Podczas kontroli wykryli 400 tys. sztuk papierosów ukrytych w płytach meblowych. W czynnościach kontrolnych uczestniczył pies służbowy wyszkolony do wykrywania tytoniu i narkotyków. Wartość zatrzymanych papierosów oszacowano na 474 tys. zł.

 

Podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4, funkcjonariusze z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali do kontroli busa na polskich numerach rejestracyjnych. Kierującym okazał się obywatel Łotwy.

Przestawione przez kierowcę dokumenty pojazdu jak i przewożonego ładunku w postaci płyt meblowych wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy, które szybko potwierdziła „Shila”- pies służbowy.

W specjalnie wyciętych otworach w płytach meblowych ujawniono 400 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości 474 tysięcy złotych.

Pojazd zabezpieczono, a obywatel Łotwy odpowie za próbę przemytu nielegalnych papierosów, przedstawiono mu zarzut paserstwa akcyzowego.

-/Dolnośląska KAS/-

1 KOMENTARZ

  1. “Przestawione przez kierowcę dokumenty pojazdu jak i przewożonego ładunku w postaci płyt meblowych wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy” to przewożenie płyt meblowych jest podejrzane?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here