Kierował bez uprawnień, za to pod wpływem narkotyków

3
2018
policja pławna górna kontrola

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali 34-latka, który kierował pojazdem pod wpływem narkotyków i nie posiadając uprawnień do prowadzenia pojazdów. Teraz nieodpowiedzialny kierujący za popełnione czyny odpowie przed sądem.

 

 

15 czerwca po godzinie 15:00 funkcjonariusze patrolujący teren wiejski w gminie Lubomierz, w miejscowości Radoniów, zauważyli samochód osobowy marki VW. Styl jazdy kierowcy był nerwowy, nie mógł on utrzymać prostego toru jazdy. To wzbudziło podejrzenia co do jego stanu trzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem.

Jak się okazało 34-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Był trzeźwy, ale poddano go badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

 

 

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 94 Kodeksu wykroczeń za prowadzenie pojazdu bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków, sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności nawet do lat 2. Oprócz tego orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here