Kiedy zakończy się remont ulicy Kolejowej?

7
2821

Jednym z częściej pojawiających się pytań w Gryfowie Śląskim z pewnością jest to związane z terminem zakończenia rewitalizacji ulicy Kolejowej a tym samym końca utrudnień w mieście.

 

Z początkiem ubiegłego roku Gmina Gryfów Śląski rozstrzygnęła przetarg na przebudowę sieci kanalizacyjnych i wodociągowych oraz nawierzchni ul. Kolejowej w Gryfowie Śląskim w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycja podzielona została na dwie części.

Pierwsza część obejmowała prace od Placu Kościelnego do skrzyżowania z ul. Jeleniogórską. Tu zakres inwestycji obejmował m.in. budowę odcinków sieci wodociągowej, przyłączy wodociągowych, przepięć sieci i przyłączy wodociągowych, przebudowę sieci i przyłączy kanalizacji sanitarnej, przebudowę kanalizacji deszczowej, czy odtworzenie nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów i stanowisk postojowych. Na tą część Gmina miała zabezpieczone w budżecie 5 milionów złotych.

Natomiast druga część obejmowała prace na odcinku od skrzyżowania ulic Jeleniogórskiej i Kolejowej do ul. Polnej przy Dworcu PKP. Zakres inwestycji był nieco mniejszy i obejmował m.in. wymianę dwóch odcinków sieci wodociągowej (o łącznej długości 551,4 m.), wymianę przyłączy wodociągowych a także budowę dwóch odcinków kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 479,3m. na Tę część Gmina Gryfów Śląski miała zabezpieczone w budżecie 1,8 miliona złotych.

Do przetargu przystąpiła tylko jeden oferent, który za wykonanie zadań ostatecznie złożył ofertę w kwocie: 7.995.000 złotych. Gmina musiał dołożyć ponad milion złotych.

Prace na ulicy kolejowej ruszyły z końcem zimy ubiegłego roku. Wykonawca podjął się wpierw przeprowadzenia robót na odcinku od DK30 do stacji kolejowej, a następnie od krajówki do Placu Kościelnego.

I kiedy już wszyscy wypatrywali zakończenia prac, które na odcinku od kościoła do drogi krajowej miały zakończyć się 22 kwietnia br. okazało się, że te znacznie się przedłużą. Do urzędu zgłosili się gazownicy, którzy poinformowali o natychmiastowej konieczności wymiany sieci gazowej na tym odcinku ulicy.

I jak cieszyć się należy, że do robót przystąpiono przed położeniem nowej nawietrzni asfaltowej, tak mieszkańcy nie kryją irytacji z ciągnących się utrudnień w ruchu. Z tymi borykają się nie tylko ci mieszkający przy Kolejowej, ale z uwagi, iż jest to jedna z ważniejszych ulic w mieście, to z utrudnieniami muszą radzić sobie także wszyscy, którzy muszą przejechać przez centrum miasta.

Zakres prac, jakie wykonawca wymiany sieci gazowej prowadzi, jest bardzo duży. Dzięki czemu i zwiększy się bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców, ale także przez długie lata nie będą potrzebne tu żadne prace. Niemniej, aby to się udało potrzebny jest czas. Taki ostateczny przyjęty termin to koniec września br. Niemniej wykonawca wymienny sieci gazowej zapewnia, iż prace zakończy wcześniej.

7 KOMENTARZE

  1. Brak słów….. mieć rozkopaną ulice przez parę miesięcy i nagle w ostatniej chwili się obudzić że trzeba jeszcze coś z gazem zrobić.Niekompetencja i bezmyślność, pomyślał ktoś o przedsiębiorcach prowadzących przy Kolejowej swoje sklepy??? Ledwo to przetrzymują a jeszcze jakiś tuman funduje im parę dodatkowych miesięcy bezruchu w interesie. Proponuję zbiorowy pozew i walkę o odszkodowania.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here