Kiedy zakończy się przebudowa ulic w Lubomierzu?

32
1161

Ponad 6 milionów złotych kosztuje przebudowa ulic Majowej z zapleczem, Stogryna i Edukacji Narodowej wraz z infrastrukturą. Inwestycja ruszyła jesienią 2022 r.

 

 

Z początkiem lipca 2022 roku Gmina Lubomierz ogłosiła przetarg na przebudowę ulic Majowej z zapleczem, Stogryna i Edukacji Narodowej wraz z infrastrukturą. Inwestycja obejmowała zaprojektowanie (wykonanie dokumentacji projektowej) oraz wykonanie robót budowlanych, w tym m.in. przebudowę układu drogowego, przebudowę sieci wodociągowej, regulację zwieńczeń studni kanalizacji sanitarnej i telekomunikacji, budowę, przebudowę i renowację kanalizacji deszczowej. Dodatkowo na ulicy Majowej należało m.in. wykonać stabilizację gruntu grubości 15 cm na jezdni, czy przeprowadzić remont murów oporowych oraz schodów kamiennych wraz z balustradami.

Najniższą ofertę w przetargu zaproponowała firma z Mirska – 6.362.900 złotych. W dniu 15 września 2022 roku Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz podpisał umowę.

Mieszkańcy z jednej strony cieszą się, z nowych sieci, nowych chodników i nowej nawierzchni, ale z drugiej strony nie kryją irytacji z powodu trwających od dawna utrudnień. Te są szczególnie dotkliwe na ulicy Majowej, która jest jedną z ważniejszych ulic w mieście.

Na szczęście inwestycja zbliża się do końca. Jak wskazuje Pan Janusz Lichocki, Wiceburmistrz Lubomierza termin zakończenia zadania pod nazwą “Przebudowa ulic Majowej z zapleczem, Stogryna i Edukacji Narodowej”, to 15 września 2024 r.

32 KOMENTARZE

 1. Oby dotrzymali terminu, bo już mamy dość. Fajnie że coś się zmieni tylko szkoda że nie przemyśleli tego.. rozkopana cała ulica Majowa (brak dojazdu do domu), jedyny dojazd od tyłu super.. tylko że też go rozkopali. Wkopali krawężniki tak wysokie że nie można wjechać do garażu. Robotnicy bezczelni i aroganccy. Bez wiedzy i pozwolenia właściciela posesji wchodzą sobie i robią co chcą na prywatnych terenach.. po zwróceniu uwagi dostaje się odpowiedź “weź człowieku się odpierdol”.
  BHP.. też im jest obce… Studzienki bez zabezpieczeń, wielka dziura w chodniku za rogiem… Też zero zabezpieczenia.

 2. Oby dotrzymali terminu, bo już mamy dość.
  Niby fajnie… Coś się zmieni. Tylko szkoda że wszystko bez przemyślenia. Zaczęli rozkopywać Majową co utrudniło dojazd do domu, została droga z tyłu.. którą też rozkopali , wkopali tak wysokie krawężniki że dojazd do garażu czy też na własny teren niemożliwy.
  Robotnicy bezczelni i aroganccy. Wchodzą na prywatny teren pod nieobecność mieszkańców. Po zwróceniu im uwagi dostaje się odpowiedź “weź człowieku odpierdol się”.
  Przy próbie dojazdu do domu gdzie już nic nie robią jeden z robotników wyjeżdżający busem zastawia drogę… I z beszczelnym uśmieszkiem mówi ;koparką jakoś przejechał… Szkoda tylko że studzienki wystają i osobówką nie jest to takie proste. A zakupy dla starszej Pani na cały tydzień same nie dojdą.
  BHP też jest im obce… Dziura w chodniku za zakrętem bez zabezpieczeń, studzienki na tyłach też zakryte jakąś lichą blaszką…
  A na dodatek ma powstać kostka od przodu a asfalt od tyłu… Co to znaczy? Hałas w mieszkaniach! A na tyłach autostrada… Tam gdzie dzieci zawsze się bawiły….

 3. Wczoraj radni dali popis na sesji nadzwyczajnej, szybka decyzja jak na świeżo upieczonych z tymi działkami ,widać było że większość nawet nie wiedziała gdzie te działki i podejmują decyzje ,za szybko było to zrobione ,ktoś dobrze to rozegrał,pozdrawiam.

 4. Radni otrzymali dokumenty w tej sprawie weiele dni przed sesją żeby się zapoznać. Wiedzieli o co chodzi a szczegóły przedstawił inwestor i pani urbanistka. Chciałem zauważyć że w radzie znajdują się radni poprzedniej kadencji i głosowali tak samo jak reszta . Pan radny z Chmielenia jest najbardziej zainteresowany i poinformowany i on także był za przyjęciem tej uchwały. Niech się dzieje coś w tej gminie jeżeli jest okazja.

  • Okazje już były jak z biedronką ,niedawno samo się wydało że tajemniczy inwestor miał dzierżawić plac dla biedronki ,a może ktoś wie za ile został sprzedany ten plac dla tego tajemniczego inwestora ,pod biedronkę,tak dla wiadomości mieszkańców ?

 5. Teren jest przeznaczony na działki budowlane , ma powstać tam osiedle domków . Część terenu jest przeznaczony na sklepy , usługi itd. Są plany na wodociąg w Chmieleniu i chodnik . Każdy zainteresowany może oglądnąć sobie sesje , tam zostało wiele powiedziane

 6. Super tereny przy głównej trasie, kręcą radnymi jak chcą, to za byłego burmistrza było robione i czy mieszkańcy wiedzieli coś na ten temat ? Tak napewno wisiało ogłoszenie w rogu w kącie, było ,tak było.

 7. Oglądnęłam sesję,
  Kto omawiał ten projekt? Chyba nie był on omawiany przez inwestora? Dlaczego tak ważna sprawa nie została omówiona, skonsultowana z zachowaniem rozważnosci przez radnych. Czy kierownik techniczny urzędu referował na komisjach ten projekt, z uwzględnieniem korzyści dla gminy, Chzy gmina się zabezpieczyła w razie tzw W.? Mamy już kilka nieruchomości których się pozbyliśmy róg, plac zielony w centrum, były zakład budzetowy, plac pod biedronkę. Bo stwierdzenie, że w końcu coś się ruszy to nie jest to – pozbyliśmy się już fajnych. Wartościowych nieruchomosci. Też się zastanawiam, że nikt z nowych radnych nie pyta o nietrafionych sprzedażach kto za to odpowiada i jakie były przesłanki ich sprzedaży.

 8. Szanowni radni gminy Lubomierz ważne głosowanie nad zmianą zagospodarowania przestrzennego dla części obrębu Chmielenia i po “lupkach” 15 min przed sesją i 10 min w trakcie sesji na zapoznanie się z uchwałą. Jak powiedział przewodniczący rady: nie było czasu na komisje, nie mogliśmy się skonsultować, przedyskutować tematu uchwały. Czy w takich warunkach uchwala się ważne zmiany, gdzie gwarancje na zarobek gminy, renta planistyczna i sprawdzenie inwestora? Już mamy
  inwestycje:biedronka, zloty rog, remont internatu… Może troche rozwagi!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here