Kiedy warto skorzystać z darmowych pożyczek online?

0
272
fot pixabay.com

Zdarzają się sytuacje, gdy potrzebujemy pilnie pieniędzy. Nagła awaria samochodu, zepsuta instalacja w domu lub ułamany ząb – to wszystko wymaga naszej interwencji, a nie zawsze mamy wolne środki finansowe, by naprawić to, co się zepsuło. Nasze oszczędności zjadł inny pilny wydatek, nie możemy ich w danym momencie wypłacić z konta oszczędnościowego lub po prostu ich nie mamy.

 

Co robić w takiej sytuacji, gdy na już potrzebujemy dodatkowych pieniędzy? Załatwienie pożyczki w banku zajmuje czas i związane jest zazwyczaj z dodatkowymi procedurami. Szybciej i łatwiej jest skorzystać z chwilówki online. Jest to również bezpieczny produkt finansowy, który w wielu przypadkach nie jest związany z dodatkowymi kosztami dla pożyczkobiorcy. By tak było, należy zwrócić uwagę na procedury występujące w danej firmie pożyczkowej.

Na co zwrócić uwagę wybierając pożyczkodawcę?

Firm oferujących szybkie pożyczki jest bardzo dużo i muszą mieć naprawdę dobre warunki, by zdobyć klienta. Możemy wykorzystać fakt, że w tej branży występuje duża konkurencja i wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Większość pożyczkodawców oferuje darmowe pożyczki online. Oznacza to, że oddajemy dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczyliśmy. Nie ponosimy, więc żadnych dodatkowych kosztów związanych z odsetkami, prowizją lub innymi opłatami. Jest jednak jeden warunek. Dotyczy to pożyczki na bardzo krótki okres czasu – po miesiącu musimy całą kwotę zwrócić, w jednym przelewie na konto firmy. Ta opcja jest dla osób, które nie mają pieniędzy w danym momencie, ale wiedzą że będą je mieć w przeciągu paru tygodni, bo np. dostaną premię albo wypłacą gotówkę z konta oszczędnościowego.

Oczywiście można wziąć też pożyczkę z dłuższym terminem spłaty, ale ona jest już normalnie oprocentowana i zdarzają się inne dodatkowe koszty. Należy wtedy porównać RRSO różnych ofert – ta z najniższym wskaźnikiem ma najmniej dodatkowych kosztów. Nawet jeśli planujemy zwrócić pożyczkę w przeciągu miesiąca, by nie płacić dodatkowych odsetek, to i tak warto zapoznać się z procedurami podejmowanymi przez firmę przy opóźnieniu spłaty. Zdarzają się różne sytuacje, które mogą uniemożliwić nam nasze plany, dlatego warto mieć przygotowany scenariusz awaryjny. W niektórych firmach, odsetki i inne koszty związane z późniejszą spłatą mogą wynieść nawet więcej, niż sama kwota pożyczki. Warto wiedzieć to wcześniej.

Procedury przyznawania pożyczek online

Procedury związane z szybkimi pożyczkami są zazwyczaj uproszczone. Przede wszystkim odbywają się za pomocą internetu, a pieniądze możemy mieć na koncie nawet w przeciągu godziny od momentu złożenia wniosku. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu, środki są od razu wysyłane na konto, które posłużyło nam do potwierdzenia tożsamości. Nie musimy przedstawiać dodatkowych dokumentów, np. potwierdzających dochody lub zatrudnienie – w wielu przypadkach wystarczy samo oświadczenie. Często nie jesteśmy nawet sprawdzani w bazie BIK, co stanowi jakąś opcję dla osób zadłużonych. Wszystko jednak zależy od kwoty, o jaką wnioskujemy. Firmy oferują pożyczki już od 100 złotych do nawet 15 000 złotych. Przy wyższych kwotach – powyżej 1000-2000 złotych, procedury mogą być bardziej restrykcyjne, a nasza sytuacja życiowa bardziej szczegółowo przeanalizowana. Jednak nawet wtedy osoby posiadające złą historię kredytową, mają szansę na uzyskanie pożyczki. Mogą ustanowić żyranta lub zabezpieczenie. Pożyczki online mogą być, więc przydatnym narzędziem finansowych, ale trzeba umieć z nich rozsądnie korzystać.

-/Materiał partnera/- NS

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here